Зеленський прямо говорив, що Україна програє війну без допомоги США. Таким чином він намагався достукатися до американців – і це спрацювало.
Дивіться також Зеленський назвав мінімальну кількість Patriot, яка потрібна Україні
Що саме сказав президент України
У грудні він зустрівся з Майком Джонсоном і сказав, що часу майже немає. Україна зможе протриматися під натиском Росії до березня чи квітня. Ці слова вплинули на рішення спікера схвалити військову допомогу Україні, принаймні так стверджують джерела журналістів.
Іще Джонсона вразили звіти розвідки, які теж звучали досить похмуро та зловісно. Про це вже заявив він сам.
Таким чином, спікер Палати представників ніби отримав від президента України чіткий дедлайн, до якого терміну слід надати допомогу. І Джонсон ризикнув власною кар'єрою, хоча республіканці погрожували звільнити його.
"Протягом останніх двох тижнів представники розвідки та аналітики інформували законодавців на Капітолійському пагорбі, включаючи Джонсона, про ситуацію в Україні. Ці офіційні особи заявили: вони все більше вірять, що плани Путіна мобілізувати нові військові підрозділи (зокрема новий кадровий склад воєнізованих бойовиків), в поєднанні з додатковими боєприпасами з Пекіна та зменшенням підтримки Києва Заходом, імовірно, принесуть йому перемогу в Україні – і швидше, ніж очікувалося, – якщо нова допомога США не прийде", – сказано в матеріалі.
Дивіться також Рятувальники досі працюють: ДТЕК показала моторошні кадри наслідків ворожої атаки по енергетиці
Які наслідки допомоги від США
- Їх змалювали в іншому західному ЗМІ – Financial Times. Там вважають, що Україні буде простіше мобілізувати нових людей, адже їм буде чим воювати. Сили оборони зрештою зможуть переламати ситуацію на фронті завдяки допомозі. Водночас новачків ще треба буде навчити, тому швидких змін на краще не буде. А ще є проблеми з командуванням.
- А от аналітики ISW вважають, що вплинути на перебіг бойових дій можуть як обидві протиборчі сторони, так і Захід.