І хоча пряма дальність становить близько 1400 кілометрів, цей дрон має заявлену дальність від 1500 кілометрів. Головний редактор Defense Express Олег Катков в етері 24 Каналу пояснив, що Росія не може боротися з БпЛА, адже чим далі в глиб, тим менше ППО, або його зовсім немає.

Радимо прочитати Викликає захоплення, – Притула поділився, як працюють дрони "Морок", закуплені фондом

Про "потужну" російську ППО

Катков зазначив, що найбільш показовим ураженням російських об'єктів став удар по заводу з виробництва "Шахедів" в економічній зоні "Алабуга", яка розташована майже за 1200 кілометрів від кордону з Україною.

Слід зазначити, що за 20 кілометрів від підприємства знаходиться завод "КамАЗ", а за 25 кілометрів – Нижньокамська гідроелектростанція. Тобто цей район гарантовано мав бути прикритий повноцінною протиповітряною обороною – установками С-400 та С-300, ЗРК "Бук" та "Панцир". Утім, нічого цього не було.

Удар по НПЗ у Башкирії знову показав, що українські дрони, створені на базі легкомоторних літаків, долітають на відстань до 1500 кілометрів. Головна проблема – пройти прикордонні та прифронтові райони, де є концентрація протиповітряної оборони. Далі вона дуже сильно розосереджена, а десь ППО взагалі немає.

На це також вказують події 2023 року, коли Україна почала завдати ударів по бізнес-центру "Москва-Сіті" у російській столиці. Тоді почався процес стягування і створення додаткового району протиповітряної оборони навколо Москви. Для цього росіяни притягнули "Панцир" в арктичній версії, який відрізняється візуально – має інакші гусеничні шасі та білий камуфляж.

У них немає відповідної кількості ППО. Зараз йдуть розмови про те, що вони будуть копіювати досвід Сил оборони України зі створення мобільних груп. Тут важливий аспект в тому, що нині є дійсно таке велике "вікно можливостей", а коли вже ворог почне створювати ці мобільні групи, то рано чи пізно скопіює нашу тактику,
– констатував Олег Катков.

Останні удари по російських заводах

  • У ніч проти 12 травня Головне управління розвідки Міноборони України атакувало три військові цілі у Волгоградській, Калузькій та Липецькій областях Росії: Волгоградський нафтопереробний завод, Новолипецький металургійний комбінат та нафтобаза "Калуганафтопродукт".
  • Ці об'єкти раніше вже атакували безпілотники. Зокрема, Новолипецький металургійний комбінат дрони атакували щонайменше 24 квітня та 24 лютого 2024 року, "Калуганафтопродукт" – 30 січня.
  • Уночі проти 11 травня дрони також атакували Волгоградський НПЗ, який належить публічному акціонерному товариству "Лукойл-Волгограднафтопереробка".
  • За даними джерел, зазнали пошкоджень установки первинного перероблювання нафти АВТ-1 і АВТ-6. Їхній поточний стан уточнюється.