В 2010 році Афіни вже отримали від ЄС і МВФ кредит на 110 млрд. євро, однак цих коштів виявилось недостатньо - держборг Греції наближується до 350 млрд. євро. Нову позику Афіни отримають лише під 3,5% зі строком погашення від 15 до 30 років.

“Нам потрібен був надійний пакет заходів і зараз він у нас є. Він вирішує більшість занепокоєнь ринків та громадян країн Єврозони. Це - програма дій, під якою підписалися всі уряди блоку, і вперше за час цієї кризи політики та учасники ринку дійшли згоди”, - сказав президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Цікаво, що банки та інші приватні інвестори вкладуть в пакет порятунку Греції 37 млрд. євро шляхом обміну облігацій. З огляду на це, агентство Fitch оголосить про "вибірковий дефолт" проблемної країни.

Тим не менше, на рішення саміту ринки відреагували позитивно - курс євро зріс до найвищого рівня за останні 2 тижні - 1 дол. 44 центів за євро, провідні фондові індекси підвищилися приблизно на 1%. Цьому сприяло зокрема і те, що лідери країн ЄС домовились про заходи, які мають запобігти поширенню боргових проблем в рамках союзу.

Так, для Ірландії та Португалії, які раніше отримали міжнародну допомогу, було продовжено удвічі термін її погашення. Крім того, додаткові повноваження отримав фонд фінансової стабільності, який тепер може проводити операції на вторинному ринку боргових паперів і надавати підтримку Іспанії та Італії.