Нові правила від НБУ

Великі фінустанови почали переглядати свої депозитні пропозиції після запровадження нових правил, які запровадив Нацбанк щодо роботи з коштами клієнтів.

Читайте також Понад 20 000: які українські компанії досі мають зв'язки з Росією

  • Нагадуємо, що з 11 березня підвищилися вимоги для обов’язкового резервування: суми коштів, які фінустанови зобов’язані заморожувати на коррахунках Нацбанку під гроші, що залучаються від фізосіб та юросіб.
  • З 11 травня нульова пільга щодо резервування поширюватиметься на гривневі вклади. Але тільки на ті, що розміщені на термін від 3 місяців та більше. Це зроблено для того, щоб закрити "лазівки" для фінустанов, які дозволяли уникати заморожування коштів.
  • НБУ також знизив ставку до 20% річних за депозитними сертифікатами овернайт. Це зменшить заробітки банків на вільних коштах, які розміщені подобово.
  • Крім того, з 7 квітня фінустанови вкладатимуть у 3-місячні сертифікати НБУ під облікову ставку — 25% річних.

Таким чином це мало активізувати зростання депозитних ставок.

Банки вже починають підвищувати депозитні ставки

  • "ПриватБанк";

Банк підвищив ставки на вклади на 6, 9 та 12 місяців, додавши до їхньої дохідності по 3,5%. Відтак депозити на 12 місяців приноситимуть 12,5% річних. А вклади на 6 та 9 місяців мають дохідність 11,5%.

Цікаво В Україні скасували "банківський день": перекази працюватимуть у будь-який час

  • Monobank;

Банк підвищив депозитні ставки за усіма депозитними програмами — на 1−2,5%. До прикладу, за гривневими депозитами без права дострокового розірвання найсуттєвіше ставка зросла за річними вкладами — на 1,5%. Тепер річний вклад принесе 15,5% дохідності.

А за гривневими депозитами із правом дострокового розірвання найсуттєвіше ставка зросла також за річними вкладами — на 2,5%, тобто річний вклад принесе вже 14,5%.