Якщо рахувати у гривнях, то державний борг України знизився на 2,67%, повідомляє Кабінет Міністрів України.

Цікаво: Чи загрожує Україні піраміда з держборгу

У цей же час у доларовому еквіваленті держборг зріс на 1,2%. Загальна сума боргу України становить 1 трильйон 990 мільярдів гривень або 82 мільярди 830 мільйонів доларів США.

З початку року державний борг у гривні зменшився на 8,19%, а в еквіваленті в іноземній валюті зріс на 5,75%. Коливання суми державного боргу викликано, зокрема, укріпленням національної валюти.

В листопаді витрати державного бюджету з погашення державного боргу склали 19,8 мільярдів гривень, а його обслуговування – 16,8 мільярда гривень.

Що відомо про борги України?У 2019-2021 роках Україні потрібно буде виплачувати близько 6 мільярдів доларів щороку. Але 2019 рік – найкритичніший, тому що залучати зовнішнє фінансування під час післявиборчих перипетій дуже складно – інвестори через невизначеність не готові давати гроші.

З усіх виплат значна частка, більше половини – офіційним кредиторам: МВФ, Євросоюз, США, і дефолт за цими зобов'язаннями в принципі неможливий. Ще один момент – понад дві третини усіх виплат необхідно буде здійснити через бюджет, який немає таких ресурсів, як Центробанк.