З 1 липня тариф на опалення та гарячу воду можуть зрости вдвічі. Про таке "покращення" оголосила Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. У відомстві пояснили, що такі наслідки рішення уряду встановити єдину ціну на газ для населення і підприємців.

З 1 травня вартість палива для всіх — 6800 гривень за тисячу кубометрів. Щоправда, яким буде вартість гарячої води та тепла в тому чи іншому регіоні, залежатиме від підприємств теплопостачання. У НКРЄ натякнули: з ними можна і потрібно торгуватися.

Щоправда, яким чином розбиратися чиновники не пояснили. Журналісти більше тижня чекали відповіді від Національної комісії як діяти українцям, аби вплинути на постачальників тепла, але так і не дочекались. Нічого про це не знає і профільний міністр Ігор Насалик.

Зрештою, пояснити процедуру зміни тарифів змогли в "Київенерго". Коли уряд піднімає ціну на газ — виробники тепла автоматично переглядають свої тарифи і віддають їх на розгляд Національної комісії з регулювання сфер енергетики та комунальних послуг. Після цього прості українці можуть впродовж 20 днів надсилати у ту саму НКРЕ свої пропозиції та побажання.

Читайте також: Чи можуть забрати квартири за комунальні борги: міфи чи реальність?

Тобто коло замкнулось. А нові тарифи комісія повинна затвердити наприкінці травня. І навіть якщо місцевій владі вдасться домовитись з чиновниками про знижку, гроші на покриття різниці знову ж таки шукатимуть у бюджеті. Тобто — в кишенях українців.