За його словами, до теперішньої політичної кризи призвели спроби "Блоку Петра Порошенка» отримати більший контроль над урядом.

Криза почалася ще 3 лютого, коли міністр економіки Айварас Абромавичус пішов у відставку на знак протесту проти тиску на нього з боку Ігоря Кононенка, сірого кардинала БПП, і посилилася після провалу голосування за висловлення недовіри уряду Арсенія Яценюка,
— зазначив експерт.

Він також нагадав, що раніше заяви про відставку написали й інші міністри з уряду Яценюка.

"Є дві потенційні причини такого наступу з боку президентського блоку. По-перше, в 2015 році економічна політика уряду виявилася несподівано ефективною. Дефіцит бюджету зменшився з 10,5% від ВВП в 2014 році до 2,3% ВВП в 2015‑му, переважно за рахунок різкого зменшення енергетичних субсидій, які протягом довгого часу отримували кілька великих газових трейдерів. В результаті цих успіхів деяким зацікавленим особам здалося, що реформи не настільки вже й критично необхідні країн".

Читайте також: Відставка Яценюка: експерт розповів про можливу кризу восени

Другою причиною, на думку Аслунда, є слабка підтримка Яценюка з боку українців і лідери БПП відчули, що можуть посилити контроль над урядом.

Політична криза не мала нічого спільного ні з опозицією, ні з урядом, ні з Росією, Заходом або олігархами. Коріння кризи лежало в центрі української влади,
— наголосив експерт.

Він також назвав, яким чином можна її вирішити.

"Формування гідного уряду та призначення ефективного генерального прокурора — умови, які Україні, здавалося б, виконати найпростіше. Залишається питання: чому президент і парламент вже два місяці не в змозі це зробити? Враховуючи, що подальше продовження урядової кризи посилює ймовірність дострокових виборів", — резюмував Аслунд.