Водночас у цій історії свою роль відіграють позиції США та ОПЕК. Про це 24 каналу розповів експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.
Зверніть увагу Продаж російської нафти взимку може впасти катастрофічно, – економічний експерт
Дискусія в ЄС
Експерт переконаний, що країни ЄС зрештою домовляться про "стелю" цін на російську нафту, і вона може встановитися на рівні 45–55 доларів за барель.
Ми бачимо, що позиції Польщі й балтійських держав доволі активно підіграють США та країни ОПЕК. Особливо Саудівська Аравія, яка наразі дуже залежна якраз від позиції США. Тому ми бачимо позитивну тенденцію до того, що ціна падатиме,
– пояснив оглядач.
За його словами, загальна ціна на ринках нафти продовжує знижуватися, й лише за минулу добу вона опустилась на 4 долари.
"Чому я говорю про 45 – 55 доларів? Тому що до 5 грудня ціна може ще більше впасти. Ми бачимо, що позиція ОПЕК завдяки США стає все більш жорсткою. Відповідно, ціна знижуватиметься, маржа буде також змінюватися. Тому ті країни, які зараз наполягають на 65–75, наполягатимуть вже зовсім на інших цінах", – додав фахівець.
На його думку, сторонам доведеться "зійтись" десь "посередині".
Коли ЄС визначиться щодо максимальної ціни на російську нафту: дивіться відео
Чого домагаються росіяни
Аналітик підкреслив, що Кремль зараз намагається знайти країни, які "не готові заробляти менше".
Ми бачимо, як вони ефективно вкладаються в інформаційний простір Центральної Азії, як вони працюють з угорцями, як вони шукають союзників серед держав, які заробляють на експорті, на інфраструктурі. Їхня основна мета – затягувати прийняття кожного рішення,
– зауважив Краєв.
Він запевнив, що росіяни вже зрозуміли, що вони вже не зможуть змінити позицію Заходу, не зможуть з ними домовитися і не зможуть вийти на ті умови, які будуть для них "абсолютно адекватними".
"Окупанти просто розуміють, що їм потрібно затягувати прийняття негативних для них рішень. Або, як мінімум, підіймати цю ціну, яку можуть встановити. Тому росіяни над цим працюють. З тими, з ким вони не можуть працювати – тих вони починають залякувати через Пригожина, Володіна і Пєскова", – вважає експерт.
Читайте також Різностороння динаміка цін та цінова стеля для Росії: що відбувається на ринку нафти
На його думку, росіяни намагаються щось робити, але не факт, що такі дії будуть дуже успішними.
"Росія справді інформаційно і політично все ще хоче конкурувати з тим антиросійським хейтом, який дуже правильно опускається на їхні голови", – резюмував оглядач.
Вас також може зацікавити – що надалі буде із цінами на нафту: дивіться відео
Санкції щодо російської нафти: що відомо
- Санкційні обмеження стосовно російської нафти – один із найважливіших етапів боротьби з Росією. Зокрема, у ЄС готові до наступного кроку і вже з 5 грудня запрацюють нові обмеження.
- Водночас між країнами все ще триває дискусія щодо "стелі" ціни на російську нафту.
- Нещодавно Туреччина попередила світових відвантажувачів нафти, що їм потрібно буде довести, що вони застраховані, щоб перетнути життєво важливі протоки країни. Таким чином країна намагається запобігти спробам Росії перевозити нафту без страхування.
- У зв'язку із санкціями на імпорт російської морської нафти, прибутки країни-агресорки можуть значно скоротитися. Втім, Росія може спробувати обійти санкції, приховавши проходження своєї нафти при постачанні.
- 21 листопада експерти потужної інвестиційної компанії Goldman Sachs вирішила понизити свій прогноз цін на нафту на 10 доларів – до 100 доларів за барель у четвертому кварталі 2022 року. Серед причин – відсутність ясності навколо встановлення цінової "стелі" для російської нафти.