Таку думку 24 каналу висловив політолог, голова центру "Ейдос" Віктор Таран.

Останні новини: Гончарук розповів, коли в Україні відкриють ринок землі

Експерт зауважує: старт ринку землі – це потреба навіть не вчорашнього чи позавчорашнього дня.

Те, що планують продавати 100-200 гектарів на руки – дуже гарна новина, таким чином буде унеможливлена монополізація ринку землі,
– вважає Віктор Таран.

Натомість, на думку експерта, заборона продавати землю іноземцям – не правильна. Країні потрібні іноземні інвестиції в сільське господарство.

Скільки коштуватиме український чорнозем, дивіться тут:

Я б записав у законі, що іноземцям земля продається винятково у прикордонних з Росією областях. Власники землі з країн НАТО – найкраща гарантія безпеки від агресії Росії. Адже в такому випадку Росія не наважиться напасти на них,
– вважає Віктор Таран.

Важливо! Зеленський анонсував ринок землі: чому українці проти

Більше того, якщо іноземці не купуватимуть землю, її скуплять олігархи, що неприпустимо. Звісно, паралельно потрібно запускати земельний банк і навести порядок в земельному кадастрі.

Яка наразі ситуація щодо ринку землі? Офіційно продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні заборонений. Щоправда, існує "сірий ринок".
В уряді планують відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. Передбачається, що купити землю зможуть лише українські громадяни або українські компанії. Водночас, придбати державну і комунальну землю можна буде на публічних прозорих торгах. Ті, хто орендує ділянку, матимуть змогу викупити землю в першу чергу.


Ціни на землю під мораторієм в Україні