"Північний потік-2" – помилка

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому виданню. Раніше Габріель довго захищав російський газопровід, а у 2015 році переконував, що "Північний потік-2" відповідає інтересам Німеччини.

Читайте також: У Німеччині обговорюють можливість перекриття "Північного потоку-1", – аналітик

Після початку повномасштабної війни Росії проти України він заговорив інакше.

Було помилкою не прислухатися до східноєвропейців, коли вони протестували проти "Північного потоку-2". Це була і моя помилка,
– сказав ексміністр Габріель.

Виправдання ексміністра

Також він додав, що неправильно покладати на Соціал-демократичну партію Німеччини та її політику всю відповідальність за енергетичну залежність від російського природного газу.

"Ми переклали відповідальність за енергетичну безпеку з держави на приватні енергетичні компанії з лібералізацією у 2002 році по всій Європі. І шукали найдешевше джерело" – виправдовується ексміністр.

Рішення підтримувати та розширювати економічні відносини з Росією після окупації Криму він пояснив надіями на дипломатичне вирішення конфлікту на Сході України.

Ймовірно, слід визнати, що переговори про припинення вогню у 2014 році були б дуже складними, якби одночасно був зупинений "Північний потік-2",
– додав Габріель.

Він стверджує, що не тільки німці припускали, що тісні торговельні відносини з Росією могли допомогти державі-агресорці інтегруватися в стабільний європейський порядок. Але це виявилося ілюзією.

Зазначимо, що до війни Росії проти України на німецькому ринку було 55% російського газу. Але вже до кінця 2022 року там хочуть скоротити цю частку до 30%. А до середини 2024 року Німеччина планує остаточно позбутися своєї залежності.

Залежність Європи від російського газу

До теми – які наслідки чекають на світ через війну Росії в Україні: дивіться відео