П'ятий президент стояв на позиціях "повістки" суверенітету – боротьба з Росією та дрейф на Захід. З лідеркою "Батьківщини" також все було ясно, її виборця цікавила "повістка холодильника" – тобто соціальний патерналізм та турбота держави про малозабезпечених. Таку думку у програмі "Політ.бюро" на 24 каналі висловив журналіст Павло Казарін.

Зверніть увагу Рік після перемоги Зеленського: що вдалося зробити

Натомість частина виборців Зеленського хотіла державного регулювання, частина – ринкової економіки. Хтось прагнув руху до Європи, хтось – дружби з Росією та миру за будь-яку ціну, наголосив він.

Перемоги Зеленського
Головні здобутки президента за рік при владі / Інфографіка 24 каналу

"Тому рік тому я писав, що Зеленському рано чи пізно потрібно буде зробити вибір, президентом якої саме меншості він буде. Адже очікування у його електорату настільки розколені, що задовольнити всіх – в принципі неможливо", – зазначив журналіст.

Й підкреслив: те, як від Зеленського відколюється якась частина електорату, видно вже зараз. Нещодавно було опубліковане велике інтерв'ю з соціологом Володимиром Паніотто.

Він говорив, зокрема, що виборці Зеленського насамперед переходять до ОПЗЖ. Тобто це проросійський електорат, який розчарований тим, що президент не домовився з РФ десь посередині, як обіцяв,
– пояснив Казарін.

Журналіст додав, що впевнений: скоро ми побачимо, як будуть відколюватися й інші електоральні групи. Адже економічна криза вносить свої корективи. Очевидно, що кінця епохи бідності, який обіцяв Зеленський рік тому, у найближчому майбутньому чекати не варто.

Невдачі Зеленського
Головні невдачі президента за рік при владі / Інфографіка 24 каналу

"Я прекрасно розумію, що є така політична традиція – коли твої справи йдуть не зовсім добре, найпростіше – звинувачувати попередників. Я побоююсь, аби Зеленський не вирішив боротися з просіданням свого рейтингу шляхом посадок представників минулої влади", – підсумував він.

Дивіться повне відео програми "Політ.бюро" за 21 квітня 2020: