Така заява стала несподіванкою для Ізраїлю. Про це 24 Каналу сказав головний редактор ізраїльського порталу "Деталі" Еміль Шлеймович, зауваживши, що останнім часом відносини між Єрусалимом та Анкарою трохи покращувалися.

Читайте також Війна в Україні та Близький Схід: Зеленський провів розмову з Ердоганом

Ердоган знову грає в гру

Упродовж останніх років між Ізраїлем та Туреччиною активно розвивалися торговельні відносини. Як зауважив Шлеймович, Ізраїль та Туреччина входять до одного військового альянсу, тому співпраця між військовими службами ніколи не призупинялася.

Ердоган завжди спирався на ісламську частину свого електорату й з цього боку перебудовував країну. Можливо, через те, що в Туреччині більшість населення сільської місцевості на боці палестинців та ХАМАС, Ердоган в риториці відіграв на них. Однак нині Анкара один з посередників, який намагається брати участь у звільненні полонених.

У турків взагалі дуже багато власних інтересів у цьому регіоні. Насамперед вони конкурують з Йорданією за звання головного наглядача за мусульманськими святинями. Був час, коли весь східний Єрусалим був завішаний турецькими прапорами на знак підтримки,
– зазначив редактор ізраїльського порталу "Деталі".

Заява у підтримку ХАМАС може вийти Ердогану боком, оскільки ісламський світ негативно відреагував на дії ХАМАС.

"Можливо, Ердоган знову грає в якусь гру, адже хоче, аби Туреччину прийняли в ЄС. Треба зрозуміти, що будь-яка заява світового лідера щодо війни в Ізраїлі орієнтована на власний внутрішньополітичний інтерес. Без виключення усіх політиків", – додав Шлеймович.

Як ізраїльтяни реагують на те, що Ердоган підтримав ХАМАС: дивіться відео

Навіщо Ердоган заявив про підтримку ХАМАС

  • Політолог Ігор Чаленко переконаний, що підтримавши ХАМАС, Ердоган намагається показати себе регіональним лідером.
  • Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов вважає, що антиізраїльська риторика Ердогана не відображає усієї складності турецької позиції. Ймовірно, у такий спосіб президент Туреччини прагне збільшити свій вплив серед мусульманських країн.
  • Однак після нападу ХАМАС на Ізраїль турецька влада учасників руху виїхати з країни. Таке прохання Анкара заперечує, проте такий крок можна розглядати як узгодження своїх позицій з Заходом.