Неправова "колізія"

Питання про те, чи взагалі стикалися із утілитарним виміром цього жесту ті, хто учора масово та раптово виявили його обсценне значення, не ставлю. Бо скоріше ні ніж так.

Рекомендуємо Як росіянам вдалося збудувати свою "цивілізацію" і що її знищить

2. Чи порушує ця версія, із зігнутим безіменним пальцем, також й гендерну рівність, адже все ж таки там подвійна?

3. Чи становить тепер, після дійсно невдалих спроб ув'язки цього жесту із державними символами України, подальше відповідне застосування пальців за тим самим утілітарним та гендерно незбалансованим призначенням склад частини 1 статті 338 Кримінального кодексу України, зокрема якщо таке робити публічно, а також чи буде склад злочину в публічному застосуванні такого жесту й без того самого утілітарного призначення та без бажання взяти участь у флешмобі, просто як лайка?

Варте уваги Українці мають лише один шанс не приректи себе на вічну війну з росією

Екскурс в історію жестів

Ну й нагадаю, що історичний анекдот про середній палець англійських лучників у битві при Азенкурі є скоріше анекдотом. Ні, вони його там звісно показували французам, але не вигадали. Бо "факи" тикали ще стародавні греки.

А ось прямий китайський аналог суто європейського "факу" – це кукіш, який на землі України колись занесли вгадайте хто. При цьому підстави такої різниці суто фізіологічні; погугліть, що там із цим у китайців, чому вони до середнього пальця не дотягують.

Тому все ж ставлю у виборі обсценних жестів на середній палець. Бо він не лише європейський, але ще й гендерно збалансований. Ну а з тризубом, якщо серйозно, усе зрозуміло – жест Чорновола, звісно, найкращий.

До теми – в Україні спалахнув скандал довкола недолугого флешмобу з непристойним жестом: дивіться відео