Волонтер, засновник благодійного фонду Сергій Притула сказав 24 Каналу, що Харківський напрям є актуальним і гарячим, тому кратно зросла кількість заявок і від механізованих бригад, і танкових, і окремих штурмових бригад, і ТРО. Заклик донатити був зроблений ще 10 – 11 травня, і лише за одну добу вдалося зібрати 21 – 22 мільйони гривень.
Дивіться також "Донатьте, бо з‘їм!": журналіст харчується на 200 гривень на місяць, щоб зібрати на DJI Mavic
Дуже складний період
Сергій Притула зауважив, що за 13 травня вдалося привезти військовим 50 дронів з термокамерою М3Т, 100 дронів Mavic, 500 десятидюймових FPV, з яких 350 штук – денні, а 150 – нічні дрони.
Потреб набагато більше, проте в силу своїх можливостей за підтримки "донорів" і всіх небайдужих людей благодійний фонд буде закривати різні потреби.
Волонтер просить всіх не забувати, що в Україні 1200 кілометрів займає лінія фронту, і є дуже багато міст, де так само відбувається пекло. Крім Харківського напрямку, росіяни як ішли на Часів Яр, так і йдуть, як рухалися в бік Покровська, так і рухаються. На Кринках було вкрай важко проводити ротацію, евакуацію поранених. Роботино теж нікуди не зникло.
Велике прохання до всіх: відгукуйтесь, будь ласка, на запити волонтерів – чи це великі системні фонди, чи це невеликі волонтерські за бюджетами ініціативи, чи це прохання самих військовослужбовців. Не проходьте повз, тому що зараз дуже складний період,
– наголосив Сергій Притула.
Він зауважив, що зараз найтоповіші запити з фронту – це дрони та захист від дронів, а саме РЕБ. На жаль, немає універсального засобу радіоелектронної боротьби, який за помахом чарівної палички одразу б розв'язав усі проблеми чи на передньому краї, чи на транспорті, який здійснює евакуацію чи на спостережних пунктах.
У багатьох бригадах уже добре підійшли до побудови ешелонованого захисту засобами РЕБ, не лише відштовхуючись від власного бачення й розуміння верифікації потреб, але й з усвідомленням того, хто стоїть праворуч, хто – ліворуч для того, щоб не заважати один одному.
Вічний запит
Спеціалісти благодійного фонду Сергія Притули пів року не вилазили з полігонів, де тестили різноманітні системи засобів радіоелектронної боротьби – вітчизняні, закордонні – в співпраці та постійному діалозі з військовими.
Ми зараз проводимо збір на "Невидимий щит" – це засоби РЕБ для Національної гвардії України. Згідно із запитами від бригад, потрібно закуповувати 5 – 6 РЕБів і, звичайно ж, дрони – це те, що буде вічним запитом до кінця цієї війни,
– сказав Притула.
Волонтерська допомога ЗСУ
- Компанія "Нова пошта" вирішила допомагати українським військовим та доставляти використані шини для ЗСУ безплатно. Свою соціальну ініціативу компанія назвала "Шини рвуться в бій". Вони зазначили, що військовим щодня необхідні тисячі шин для поточних потреб: бойові виїзди, евакуація, пошкодження транспорту обстрілами. Пошта доставлятиме шини у одну із чотирьох мобільних майстерень на передовій, де спільно з "Зампотех" обслуговуватиме автомобілі.
- Волонтерський штаб "Українська команда" передав 200 літаків-камікадзе та обладнання для безпілотників бійцям 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Зауважимо: саме ця бригада на початку повномасштабного російського вторгнення обороняла Київ, звільняла Бучу, Ірпінь, Гостомель та інші території Київської області. А зараз боронить Україну на сході.
- Хмельничанин Олексій Кордзіховський вирішив в оригінальний спосіб долучитися до збору на ЗСУ. Він встановив національний рекорд, відкриваючи зубами пляшки з металевими кришками. За хвилину він відкоркував 52 пляшки. На гроші, отримані від встановлення рекорду, Олексій придбає безпілотник для ЗСУ.