В ефірі телемарафону Олег Синєгубов закликав не вдаватися до спекуляцій й дочекатися, коли будуть проведені усі перевірки й заслухані доповіді усіх, хто був причетний до зведення фортифікаційних споруд. Голова Харківської ОВА також поділився, у яких надскладних умовах будувалися лінії оборони, передає 24 Канал.

Важливо Є кілька слабких місць: чому росіяни змогли дещо просунутися на Харківщині

Фортифікації будувалися під постійними обстрілами

Синєгубов пояснив, що потрібно чітко розділяти, де фортифікацій та захисні рубежі будує обласна адміністрація, і там де зводить перші лінії військові, зокрема ті чи інші підрозділи, які відповідають за певні ділянки фронту. Водночас голова Харківської ОВА закликає утриматися від самопіару, адже найголовніше – це утримати ворога й не дати йому просунутися вглиб української території.

За словами Синєгубова, у Харківській ОВА проінформовані щодо того, де, коли та на яких напрямках були зведені фортифікаційні споруди. Він додав, що підрядникам доводилося працювати у дуже складних умовах, адже ворог постійно обстрілював прикордонні території.

Більше ніж 30 одиниць будівельної техніки було знищено через обстріли. 4 загинуло, понад 15 цивільних будівельників отримали різні поранення,
– розповів Синєгубов.

Водночас голова Харківської ОВА наголосив, що планує заслухати доповіді усіх, хто працював над зведенням фортифікацій. Синєгубов наголосив, що підрядники повинні відзвітувати про укладені контракти, виконані роботи по об'єму, якості та ціні. Окрім того, після проведення усіх перевірок та заслухання доповідей, Харківська ОВА влаштує публічну пресконференцію, на якій представники ЗМІ зможуть поставити питання щодо будівництва фортифікацій на цій ділянці фронту.

Фортифікації на Харківщині: останні новини

  • Синєгубов напередодні повідомив, що дав доручення профільному заступнику зібрати всіх учасників процесу будівництва фортифікаційних споруд. Голова Харківської ОВА пояснив, що на плі публічних дискусій підрядники мають відзвітувати про роботу.
  • Голова Харківської ОВА також наголосив, що вкиди буцімто про "відсутність" фортифікаційних споруд – це російська маніпуляція. Ба більше, він наголосив, що заяви про те, що ворог нібито зайшов дуже легко та безперешкодно насамперед є неповагою до наших військових, які зустріли його вогнем.
  • На дискусії щодо фортифікацій на Харківщині відреагували й в Міноборони. Там наголосили, що лінії оборони зводять ешелоновано – тобто у кілька етапів. Так, найбільш підготовленою є третя лінія, адже її будують на деякій відстані й відносна безпека дозволяє створювати залізобетонні споруди та засоби інженерного озброєння. На Харківщині друга лінія фортифікаційних споруд вже перебуває під прицілом ворога, а на перші лінії, на жаль, немає можливості навіть говорити про використання важкої техніки для будівництва фортифікацій.