У середу, 11 жовтня, Державна прикордонна служба України опублікувала ролик атаки позицій Збройних Сил фосфорними бомбами. Важливо, що використання цієї зброї регулюється міжнародним правом.

Дивіться також Дружба з ХАМАС чи Нетаньягу: кого підтримує Росія і чому Путіну вигідна війна на Близькому Сході

Обстріл фосфорними авіабомбами

Власне, у 1977 році було ухвалено додатковий протокол до Женевських конвенцій, у якому, зокрема, йшлося про заборону застосування білого фосфору, коли під загрозою життя мирних людей.

Відповідну ініціативу прийняли тому, що ця речовина викликає не просто опіки, а глибокі рани. Білий фосфор, потрапивши на шкіру, здатен спричинити ураження кісток та змертвіння тканин.

Бахмутський напрямок. Росіяни скидають фосфорні бомби на позиції наших воїнів,
– йдеться у повідомленні ДПСУ.

Слід уточнити, що температура горіння білого фосфору стартує від 800 градусів за Цельсієм. Через це у радіусі 150 метрів від епіцентра вибуху в людини може обвуглитися шкіра, навіть якщо на ній є одяг.

Загарбники атакують позиції ЗСУ білим фосфором: дивіться відео ДПСУ

Використання Росією забороненої зброї

  • Уперше на високому рівні Україна заявила, що Росія завдала удару по мирному населенню фосфорними авіабомбами у березні 2022 року. Тоді президент Зеленський констатував, що ворог вбиває не лише дорослих, а й дітей.
  • Окрім того, загарбники використовували білий фосфор задля атак на "Азовсталь" в Маріуполі у травні 2022 року. Як відомо, у бункерах цього підприємства переховувались не лише військові, а й цивільні.