Скільки грошей втратить росія
Нескладно порахувати, що прибутки росії після встановлення лімітованої ціни суттєво знизяться. Про це 24 каналу розказав політтехнолог Михайло Шейтельман.
Зверніть увагу Чому G7 обмежили ціну на російську нафту: економіст пояснив, як вплинули Туреччина та Індія
Наприклад, якщо взяти приблизні цифри і припустити, що зараз ринкова ціна на барель російської нафти складає близько 100 доларів, а собівартість видобутку – 30 доларів, то росія заробляє 70 доларів з кожного бареля.
Якщо ж встановити граничну ціну на рівні 50 доларів, росіяни зароблятимуть лише 20. Тобто прибуток росіян впаде у 3,5 раза при зниженні ціни удвічі.
Ось так ця математика працює, тому дійсно вбивчий ефект,
– пояснив Шейтельман.
Політтехнолог вважає, що росія може повторити долю Іраку, коли він спершу захопив Кувейт, а потім міжнародна коаліція його звільнила. Тоді для Іраку також встановили фіксовану ціну для продажу нафти, а різниця між ринковою та граничною ціною йшла на відновлення Кувейту.
"Після війни у нас буде така ж ситуація – росія продаватиме по 40, а ці 60 будуть йти в Україну чи якусь міжнародну інституцію на відновлення України, на так званий "план Маршала", – вважає він.
Кому вигідна дешева російська нафта
Оскільки Євросоюз прийняв рішення в будь-якому випадку з 1 січня 2023 року відмовлятися від російської нафти, після встановлення граничної ціни фактично уся дешева нафта дістанеться країнам третього світу. Саме тому в Індії все ж таки розглядають підтримку встановлення лімітів.
"Виходить, усю цю дешеву нафту отримає Індія. Китай не отримає, тому що йому за законом не можна закупляти більше ніж 15% в одного джерела, тобто у росії. Ну ось країни третього світу всі й отримуватимуть цю дешеву нафту, тому вони фактично підтримують цю санкцію", – пояснив політтехнолог.
Разом з тим, Шейтельман вважає, що вслід за G7 таке ж рішення рано чи пізно приймуть в ЄС та США, і на країни третього світу почнеться тиск вторинними санкціями.
Шейтельман пояснив, чого чекати від встановлення G7 граничної ціни на російську нафту: дивіться відео
В ОП пояснили, чому рішення "Великої сімки" про обмеження ціни на російську нафту важливе
Голова Офісу Президента Андрій Єрмак прокоментував рішення G7. Він наголосив, що продаж нафти та нафтопродуктів на 30 – 40% наповнює бюджет країни-агресорки, а отже – значною мірою фінансує війну проти України.
За його словами, початок цінового обмеження у грудні скоротить доходи росії від експорту нафти на 50%, а в лютому – на всі 75%.