Спочатку про цей візит писало Politico, посилаючись на джерела, передає 24 Канал. За даними видання, Віткофф зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном, а Рубіо планує переговори з міністром закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро.
Дивіться також Син Трампа заявив, що Віткофф на переговорах із Росією наполегливо "бореться за мир"
У Держдепі підтвердили візит Рубіо та Віткоффа до Парижа
Речниця Держдепартаменту Теммі Брюс у пресрелізі підтвердила, що державний секретар Марко Рубіо та посланник президента США Стів Віткофф поїдуть до Парижа, і перебуватимуть там з 16 по 18 квітня для переговорів з європейськими колегами.
Політики мають на меті просувати ідею президента Трампа припинити російсько-українську війну та зупинити кровопролиття. У Парижі Марко Рубіо також обговорить з французькою стороною шляхи просування спільних інтересів у регіоні.
Яка мета переговорів
Один зі співрозмовників видання підтвердив візит Марко Рубіо, зазначивши, що після цього він вирушить до Африки. За даними джерел, у центрі переговорів будуть Україна, Іран і торгівельна політика, зокрема на тлі останніх заяв Трампа щодо можливого запровадження нових мит.
Зустріч Віткоффа з Макроном відбудеться невдовзі після візиту американського посланника до Москви, де він говорив з Володимиром Путіним стосовно потенційного перемир'я в Україні, після того, як американо-російські переговори з цього приводу "зайшли у глухий кут".
Зустріч у Москві стала "ще одним кроком у переговорному процесі щодо припинення вогню", попри "розчарування" Трампа,
– пише Politico, посилаючись на слова прессекретаря Білого дому.
У матеріалі наголошують, що французький лідер Еммануель Макрон відіграє ключову роль у просуванні ідеї надання гарантій безпеки Україні. Йдеться зокрема про можливе розгортання в країні іноземного військового контингенту у разі досягнення перемир'я між сторонами.
Крім того, ключовою темою стане питання мит. Журналісти нагадують, що минулого тижня Еммануель Макрон заявив, що рішення президента США Дональда Трампа призупинити його найбільш жорсткі мита на 90 днів створює лише "крихку" паузу в напруженості.