Історію Лі Со Йон, якій також вдалось втекти з армії КНДР, опублікувало видання ВВС. За її словами, близько 70% перебіжчиків з Північної Кореї – це жінки, більшості з яких не більше 30 років. Вона пояснила це тим, що молодим легше здійснити втечу.

Після закінчення служби, Йон провела трохи часу з сім'єю, але так і не змогла адаптуватися до цивільного життя. У 2008 році дівчина вперше замислилася над втечею у Південну Корею. Тоді ж вона вирішила спробувати перетнути кордон КНДР з Китаєм, але її зловили й відправили на рік у виправний табір.

Друга спроба закінчилася куди краще. Незабаром після виходу з в'язниці, Йон перепливла кордон з Китаєм через річку Туманна. Дівчину зустрів агент, з яким вона завчасно домовилась – і саме він перевіз її до Південної Кореї.

Служба

Всього на службі КНДР перебуває близько 7,7 мільйона солдатів при загальному населенні в 25 мільйонів.

За словами колишнього солдата КНДР Кім Хуна, бійців вчать підкорятися будь-яким наказам вищого керівництва, у тому числі й наказам глави держави Кім Чен Ина.

Він – вищий лідер, який "відповідає за щастя і добробут солдатів". Від військовослужбовців вимагають в будь-який момент віддати своє життя за нього як "терористів-смертників вчать жертвувати собою заради керівників". Ця тактика добре працює з молодими людьми, які ще не встигли сформувати незалежний світогляд.

За даними видання NK News, основна проблема сучасної армії КНДР – це голод. Бійців секретної служби й майбутніх охоронців добре забезпечують, але звичайні солдати страждають від недоїдання. Їм видають лише 2-3 бульби картоплі або порцію сирих кукурудзяних зерен тричі в день. Новий літній одяг солдати отримують раз на рік. Зимову форму їм видають раз на 3 роки.

Читайте також: З'явилось відео втечі та переслідування солдата КНДР у Південну Корею

Багато хто не витримує таких умов і намагається втекти. Або починають красти їжу на фермах, куди солдатів відправляють для допомоги цивільним. За словами співрозмовника NK News і колишнього військовослужбовця КНДР, іноді офіцери наказують підлеглим красти їжу. Якщо солдат не справляється, його карають.

Коли ж солдат стає занадто слабким від виснаження, його відправляють додому. Родичі відгодовують бійця, а потім його забирають назад в армію. Однак часто організм не справляється з такими навантаженнями, і людина вмирає. Як стверджує Кім Хун, такі трагедії відбуваються постійно.

Людина людині

Жінки розділяють туалети з чоловіками, що часто призводило до сексуальних домагань. Жінки-військовослужбовці в розмові з автором книги "Північна Корея в 100 питаннях" Жюльєтт Морілло зізналися, що багато хто в армії пережив досвід зґвалтування.

Ці слова підтвердила Йон: хоча сама вона уникнула цієї травми, не всім її товаришам пощастило однаково.

Командир взводу залишався у своїй кімнаті й годинами ґвалтував жінок-солдатів, які перебувають під його початком. Так тривало щоразу,
– розповіла кореянка.

Вона додала, що якщо жінка вагітніла під час служби, її змушували зробити аборт.