До тіл цих птахів американці прикріпляли камери вагою 35 грамів, налаштовані на автоматичне фотографування. Фактично половина зі 140 фотографій виходила гарної якості. Тобто, навіть краще, ніж знімки тодішніх супутників. З відповідними матеріалами ознайомився кореспондент BBC.

Читайте також: Селфі з дикими тваринами шкодять їм та спричиняють стрес

Так, у документі від 1976 року мовиться про те, що голубів-шпигунів планували використати для збору даних з верфі у Ленінграді. Саме там свого часу будували передові радянські підводні човни. Чи справилися птахи із цим завданням поки невідомо: свіжіші документи досі залишаються засекреченими.

Окрім голубів, у шпигунській роботі непогано зарекомендували себе й ворони. Їх працівники ЦРУ навчили вставляти і витягувати невеликі предмети з підвіконня. Цей спосіб навіть використали під час реальної місії: птах успішно причепив пристрій для прослуховування. Однак з нього у підсумку агенти не змогли отримати жодних даних.

Працівники ЦРУ використовували для шпигування й дельфінів. Так, вони пробували встановити на тілах цих тварин спеціальні датчики для виявлення радянських підводних човнів, а також слідів радіоактивної або біологічної зброї.

Під час дослідів над собаками спецслужби використовували електричні імплантати — таким чином вони намагалися керувати тваринами дистанційно. Також спецслужби вживляли у тіло котів шпигунський пристрій, цю програму називали "акустичне кошеня".

Загалом у ЦРУ вірили: тварини мають унікальні здібності для проведення секретних операцій. Програму з їх вивчення і тренування у спецслужбі запустили у 60-х роках минулого століття, а у 70-х вона отримала назву Tacana. Упродовж цього періоду ЦРУ витратило на програму 600 тисяч доларів.