Таку позицію прем'єр-міністр Грузії висловив під час спілкування з журналістами. Іраклі Гарібашвілі наголосив, що уряд робитиме все для уникнення воєнного конфлікту з Росією.

Нагадаємо Грузія може наважитися відновити свою територіальну цілісність, – Фейгін

Гарібашвілі обіцяє Грузії мир

Прем'єр-міністр Грузії обіцяє своїм громадянам, що війни з Росією не буде. Мовляв, у 2008 країна пережила "тисячу бід", а наслідки тих подій Гарібашвілі назвав руйнівними.

Тих, хто закликає до повернення окупованих Росією територій Грузії, Гарібашвілі називає внутрішніми ворогами.

Ніякого "другого фронту" та війни в Грузії не буде, навпаки буде розвиток, будівництво та мир. Ми не допустимо безвідповідальних закликів до розв'язання війни з боку наших внутрішніх ворогів,
– заявив Гарібашвілі.

Позиція Грузії у війні Росії проти України: головне

  • З перших днів повномасштабного російського вторгнення грузинський уряд поводить себе доволі неоднозначно у питаннях, які стосуються війни в Україні. Наприклад, той же прем'єр-міністр Іраклі Гарібашвілі заявляв, що Грузія не вводитиме проти Росії санкції.
  • Однак народ Грузії підтримує Україну та виходить на мітинги. Один із таких був за відставку Гарібашвілі через його позицію. Також чимало грузинських добровольців зараз у лавах ЗСУ воюють за Україну.
  • Президентка країни Саломе Зурабішвілі займає проукраїнську позицію, однак правляча партія парламенту заблокувала її виступ перед депутатами, оскільки він стосувався війни. Крім того, Зурабішвілі заявила про готовність ввести санкції проти Росії, однак Гарібашвілі знову ж таки наполіг на тому, що Тбілісі вводити обмеження проти Москви не буде.
  • У квітні делегація грузинського парламенту на чолі з Шалвою Папуашвілі відвідали Україну та побували в Бучі та Ірпені, де російські окупанти вчиняли жорстокі воєнні злочини.
  • За даними української розвідки, Грузія налагоджує канали контрабанди до Росії підсанкційні товари. Через це глава МЗС Дмитро Кулеба вимагав від Грузії доказів, які заперечать цей факт. Своєю чергою в Грузії спростовували дані розвідки й навіть дорікали "за звинувачення".
  • Наприклад, напередодні візиту парламентської делегації з Тбілісі, у Грузії заявляли, що це трапиться, якщо "бодай одне слово з образ" візьмуть назад. Тобто мова йде про дані розвідки щодо контрабанди.
  • Згодом відбулася розмова глав МЗС України і Грузії. Після цього Дмитро Кулеба заявив, що його грузинський колега Ілля Дарчіашвілі запевнив, що Тбілісі підтримує Україну та жодним чином не допустить контрабанди підсанкційних товарів до Росії.

Цікаво – Росія погрожує Грузії: дивіться відео