Там побували слідчо-оперативної групи поліції та спеціалісти Держпродспоживслужби. Прокуратура оприлюднила фото з кухні закладу.

До теми Масове отруєння суші в Харкові: як все пояснили в мережі "Якіторія"

Правоохоронці встановили, що до лікарень госпіталізували десятки пацієнтів з діагнозом гострий гастроентероколіт. Усі вони перед цим відпочивали в одному із закладів японської кухні у Харкові. Стан здоров'я хворих – середньої тяжкості. ЗМІ уточнили, що мовиться про ресторани "Якіторія" та "Мафія" – вони мають спільну кухню.

Масове отруєння у Харкові
У закладів – спільна кухня / Фото прокуратури

Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за статтею про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. ЇЇ максимальна санкція передбачає 3 роки позбавлення волі.

На даний час спільно з працівниками Держпродспоживслужби в Харківській області проводиться огляд приміщення закладу громадського харчування, допити потерпілих осіб, а також інші слідчі дії.

Кількість отруєних зросла

  • 17 червня стало відомо про отруєння 25 людей у Харкові. Втім, вже до ранку 19 червня кількість госпіталізованих зросла до 78, серед них є діти.
  • У харківській поліції повідомили, що підозрюваних у справі наразі немає. Поки що правоохоронці чекають на результати призначених експертиз.