Про це повідомили в Об'єднаній єврейській общині України. Там наголосили, що в повідомленні МВС мовиться лише про певні обмеження, які ще навіть не пояснили і немає чітких постанов про заборону.
Цікаво Мер Умані хоче встановити блокпости, щоб не пустити хасидів до міста: відео
До того ж там додали, що на Черкащині вже перебуває частина паломників. Відповідно заборона брацлавським хасидам відвідувати країну стає технічно неможливою.
Тож єврейська община України закликала дочекатися офіційного рішення, де чітко йтиметься про заборону або дозвіл паломництва. А також поки пояснять, що конкретно означають "технічні обмеження".
Про заборону хасидам відвідувати Україну
Щороку до Умані приїздить 30 – 50 тисяч хасидів з різних країн, які протягом кількох днів святкують Рош га-Шана та проводять релігійні обряди, відвідують святі місця. Під час пандемії це створює ризики розповсюдження СOVID-19 для місцевого населення. Про це повідомляють у пресслужбі МВС.
Аналогічна ситуація (нові спалахи коронавірусу – 24 канал) спостерігається і в інших державах. Що змушує уряди цих країн повертатися до більш жорстких карантинних обмежень. Ми дійшли висновку, що епідеміологічна ситуація в країні та світі не дає змоги організовувати та проводити масові заходи, тим паче за участі іноземців,
– зазначив міністр МВС Арсен Аваков.
За словами Авакова, аналогічної домовленості МВС досягло з представниками Української православної церкви і Православної церкви Московського патріархату, які відмовилися від проведення Хресної ходи через пандемію. Тому Україна сподівається на розуміння з боку хасидської релігійної спільноти.
Зверніть увагу Паломництво хасидів до України: мер Черкас звернувся до Зеленського
Чому хасиди їздять святкувати єврейський Новий рік в Умань
Рош ха-Шан святкують 2 дні у вересні або жовтні. В Умані похований засновник брацлавського хасидизму Раббі Нахман. Євреї, що сповідують хасидизм вірять, якщо зустріти Новий рік біля його могили, то наступний рік буде щасливим.