Влада Умані сподівалася, що рішення про заборону традиційних святкувань Рош ха-Шана, на які з'їжджаються тисячі прочан з усього світу, буде ухвалене на загальнодержавному рівні. Про це міський голова Олександр Цебрій заявив у відеозверненні, яке опублікував у фейсбуці.

Цікаво: Паломництво хасидів до Умані: Ізраїль та Україна висловлюють занепокоєння

Що каже міський голова

Мер отримав запрошення на засідання державної комісії ТЕБ та НС, яка 11 серпня дозволила присутність в Умані від 5 до 10 тисяч паломників.

Я готовий на найбільш радикальні заходи, але в рамках чинного законодавства. Ви пам'ятаєте, як це було, коли перекривалися блокпостами в'їзди на територію міста Умань. Це рішення може прийняти міська комісія ТЕБ та НС,
– наголосив Цебрій.

Окрім цього, він зазначив, що має намір зустрітись із Президентом України Володимиром Зеленським, щоб розповісти йому, яка ситуація в Умані.

Відеозвернення мера Умані щодо заборони в'їзду хасидам:

Чому хасидам цьогоріч хочуть заборонити в'їзд до Умані

Місцева влада Черкащини хоче заборонити святкування Рош ха-Шана цього року та обмежити в'їзд хасидам до Умані через пандемію COVID-19. Основна причина заборони – загроза зараження коронавірусом не тільки Черкаської області чи Умані, а й всієї України.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко у зверненні до Зеленського зазначив, що українці не мають права вільно відвідати Ізраїль і США. Тому варто заборонити іноземцям в'їзд в Україну.

Чому хасиди їдуть на святкування єврейського Нового року в Умань?

В Умані похований Раббі Нахман із Брацлава, який був засновником брацлавського хасидизму. Тому євреї, які сповідують брацлавський хасидизм вірять, що якщо зустріти Рош ха-Шан біля могили Раббі, наступний рік буде для них дуже щасливим.
Святкування припадають на вересень або жовтень і тривають 2 дні.