Олексій Данілова відповів на ці закиди та закликав дочекатися голосування у другому читанні законопроєкту. Про це він повідомив під час брифінгу за результатами засідання РНБО 30 липня.

Читайте також За закон про олігархів проголосуємо у вересні, – Кравчук

Я хотів би зауважити, якщо поважний пан, член Ради нацбезпеки й оборони, голова Верховної Ради вважає, що серед нас 23 членів РНБО є олігархи, то я хотів би послухати, хто із нас тут є олігархом, щоб тут був конфлікт інтересів,
– сказав посадовець.

"Що стосується остаточної редакції закону, це будуть визначатися депутати, зокрема пан Разумков, тому ми маємо аналізувати вже остаточну редакцію цього законопроєкту", – зазначив він.

  • Секретар РНБО додав, що первинна редакція законопроєкту передбачала, що список олігархів формує Рада національної безпеки й оборони.

Що цьому передувало

  • Дмитро Разумков раніше заявив, що "РНБО є координаційним органом і не може мати повноважень визначати, чи є особа олігархом". На його думку, таку функцію слід надати структурі при Національному агентстві з питань запобігання корупції.
  • За словами спікера, існує і конфлікт інтересів: якщо хтось із Ради нацбезпеки буде перебувати у тісних корупційних відносинах з представником великого бізнесу, то він не проголосує в рамках РНБО за включення цієї особи до переліку олігархів.

Законопроєкт про олігархів

Документ створений для того, щоб перетворити олігархів на бізнесменів і не допустити їхнього впливу на економіку України. У реєстр олігархів можуть потрапити ті особи, які відповідають трьом з чотирьох критеріїв:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевими власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку;
  • є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).

До теми До списку олігархів може потрапити 5 депутатів Ради, – Корнієнко