Варто нагадати, що масові зібрання наразі дуже небезпечні, тому відвідування церкви не може бути винятком. І це промовисто доводять декілька випадків інфікування на Covid-2019 через релігійні обряди.

Важливо Великдень вдома: Зеленський розповів, як українці святитимуть паску під час карантину

Церква в Радомишлі і перша смерть від Covid-2019

Першу смерть від коронавірусу зафіксували в Україні 13 березня. Померла 71-річна жінка з Радомишля, що на Житомирщині, яка напередодні повернулася з Польщі. Вона контактувала з багатьма людьми, а 8 березня відвідувала місцеву церкву. Хоча перші симтоми хвороби у неї проявилися ще три дні до цього, тобто 5 березня. Жителі Радомишля, які теж були у цьому храмі, звернулися до лікарів з підозрілими симптомами.

Хоч наразі у Житомирській області підтверджено лише 2 випадки коронавірусу: у померлої жінки з Радомишля та у чоловіка з Житомира, який не контактував із першою хворою.

Храм вирішили ретельно продезінфікувати, а людей із симптомами перетримати 14 днів на суворому карантині. Він має, до речі, лише ось-ось завершитися. Первинні тести показали, що у шести вірян таки є Covid-2019. Наразі їх має перевірити центральна лабораторія.

Церква у Радомишлі
Рятувальники у спецкостюмах продезінфікували усе в церкві, в яку ходила померла / Фото ДСНС

Хворий священник на Тернопільщині

У священнослужителя з Тернопільщини коронавірус підтвердили 19 березня. Зараз він у важкому стані в реанімації. Після зараження і аж до госпіталізації він устиг встановити контакти з щонайменше 500 людьми: це хрестини, похорони та інші релігійні обряди. Саме із цим священником на похороні контактував перший померлий від коронавірусу в Україні чоловік. Мешканцю Ковалівки було 68 років, його не встигли врятувати лікарі.

Жахливі подробиці Винесли в мішку, бо боялись заразитися: тіло померлого від коронавірусу недбало віддали родині

Наразі в Тернопільській області 26 хворих. Більшість з інфікованих проживають у Монастирському районі, де заразились близько десятка медиків місцевої лікарні. Серед заражених також – 11-річна дитина.

Аби зупинити поширення інфекції, в області закрили 6 сіл, на в'їздах і виїздах стоять блок-пости.

Голів релігійних громад закликають уже від нині пояснювати парафіянам про важливість проведення цьогорічного Великодня без масових богослужінь. Про те, що передбачає план "Великдень онлайн" – читайте у матеріалі тут.

Парафіяни церкви на Рівненщині

У Рівненській області наразі 9 підтверджених випадків коронавірусу. Ще одна жінка померла, яка очікувала на результат тесту на Covid-2019. Тепер центральна лабораторія має підтвердити результат місцевої, що у неї був коронавірус.

Що важливо? Усі ці люди були парафіянами однієї церкви у селі Тинне. Саме тому головний санітарний лікар області Роман Сафонов припускає, що випадків зараження коронавірусом на Рівненщині буде набагато більше.

Релігія і коронавірус в інших державах

  • Вперше в історії у Ватикані усі великодні богослужіння Папи Римського Франциска відбудуться без присутності вірян. Папа просто зачитає молитву онлайн.
  • У Вифлеємі, що в Палестині, через спалах коронавірусу закрили усі церкви, мечеті та навчальні заклади.
  • Ще наприкінці лютого Саудівська Аравія вперше в історії закрила в'їзд іноземцям в Мекку і Медину – найбільші мусульманські святині. У березні відвідування цих священних місць заборонили зовсім і для всіх.
  • Білорусь не закриває кордонів і не впроваджує карантину. Там вирішили боротися з коронавірусом своєрідними методами. Священники прихопили святі мощі, ікони та з гелікоптера "очистили" Мінськ від зарази: столицю покропили свяченою водою.