За даними Investing.com, ф’ючерси на S&P 500 знизилися на 4,7%. День тому фондовий індекс найбільших американських компаній впав на 4,89%, міцно закріпившись на території ведмежого ринку.
Читайте також: Інвестор назвав компанію, акції якої вигідно купувати в умовах кризи на фондових ринках
Ф’ючерси на Euro Stoxx 50 опустилися на 5,8% – до найнижчого рівня з середини 2016 року.
Заборона президентом поїздок з Європи до США, безумовно, застала зненацька всіх. Ми розуміємо, що для економіки країни цей крок суттєвий, і він може стати визначальним для всіх сфер бізнесу,
– заявив Кхун Гох, керівник дослідницького підрозділу банківського холдингу ANZ у Сінгапурі.
Індекс MSCI акцій компаній азійсько-тихоокеанського регіону, не враховуючи Японію, знизився на 4,1% – до найнижчого рівня з початку 2019 року. Японський фондовий індекс Nikkei впав на 5,3%.
Основний австралійський фондовий показник зменшився на 7,4%, а південнокорейський індекс Kospi – на 4,6%.
До теми: Скільки грошей втратили найбагатші люди світу через обвал на фондових ринках: статистика
У середу, 11 березня, Дональд Трамп офіційно заявив, що США тимчасово припиняє сполучення з Європою, окрім Великої Британії, на 30 днів. Рішення почне діяти з п’ятниці, 13 березня. За словами Трампа, на торгівлю це обмеження не вплине. Також президент США доручив Міністерству фінансів відтермінувати сплату податків для осіб, інфікованих коронавірусом.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 12, 2020
Щодо ціни золота, то вона трохи знизилася від свого максимального рівня в понеділок, 9 березня, коли дорогоцінний метал торгувався вище 1700 доларів за унцію. Зараз вартість золота зменшилася на 0,5% і становить 1642,5 долара за унцію.
Дохідність 10-річних казначейських облігацій США знизилася на 8,7 базових пункти. Однак таке падіння несуттєве в порівнянні з результатами понеділка, 9 березня, коли дохідність опустилася відразу на 40 базових пунктів і досягла рекордно низького рівня.
Дохідність дворічних казначейських облігацій США зменшилася на 4 базових пункти.
Цікаво: Як коронавірус вплине на світову економіку та ринок акцій: три сценарії розвитку подій
Коронавірус – пандемія
До падіння фондових ринків призвело й визнання Всесвітньою організацією охорони здоров’я коронавірусу світовою пандемією. Після цього оголошення S&P 500 впав на 5,9%, а промисловий індекс Доу-Джонса – на 6,5%.
Російський рубль теж обвалився – до 73 рубля за долара та 82,4 рубля за євро.
BREAKING
— World Health Organization (WHO) (@WHO) March 11, 2020
"We have therefore made the assessment that #COVID19 can be characterized as a pandemic"-@DrTedros #coronavirus pic.twitter.com/JqdsM2051A
Реакція інвесторів
Інвестори занепокоєні тим, як швидко поширюватимуться такі стримувальні заходи у світі. Адже зросла стурбованість щодо збільшення кількості випадків ураження новим коронавірусом.
У багатьох європейських країнах кількість хворих стрімко збільшується, як і в Італії. Здається, США йдуть цим же шляхом. Зараз виглядає реалістичним сценарій, коли впродовж 10 днів кількість хворих досягне 10 тисяч,
– зазначив Хірокадзу Кабея, головний стратег компанії Daiwa Securities.
Читайте також: Як компанії у США допомагатимуть працівникам, які перебувають у самоізоляції через коронавірус
Ймовірно, Федеральна резервна система США знизить облікову ставку щонайменше на 0,75 відсоткових пункти. Також існують великі шанси того, що американський регулятор вирішить зменшити цей показник до 1%. Про це буде відомо після засідань 17-18 березня.
Реакція учасників фінансових ринків демонструє, що попри заспокоєння з боку влади, їм варто уникати ризиків. Трамп оголосив жорсткі заходи щодо стримування поширення коронавірусу, проте курс валют і ціни на акції говорять самі за себе, що цього недостатньо, щоб знизити занепокоєння інвесторів. Зараз ми перебуваємо в дуже складній ситуації,
– стверджує Джунічі Ісіікава, старший стратег IG Securities у Токіо.
Що відомо про коронавірус? Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Станом на 9 березня 2020 року у світі зареєстровано 119 132 підтверджених випадків зараження, із них 4 284 – закінчилися смертю. Одужало вже 65 766 осіб. В Україні підтверджено один випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом.