За даними Investing.com, ф’ючерси на S&P 500 знизилися на 4,7%. День тому фондовий індекс найбільших американських компаній впав на 4,89%, міцно закріпившись на території ведмежого ринку.

Читайте також: Інвестор назвав компанію, акції якої вигідно купувати в умовах кризи на фондових ринках

Ф’ючерси на Euro Stoxx 50 опустилися на 5,8% – до найнижчого рівня з середини 2016 року.

Заборона президентом поїздок з Європи до США, безумовно, застала зненацька всіх. Ми розуміємо, що для економіки країни цей крок суттєвий, і він може стати визначальним для всіх сфер бізнесу,
– заявив Кхун Гох, керівник дослідницького підрозділу банківського холдингу ANZ у Сінгапурі.

Індекс MSCI акцій компаній азійсько-тихоокеанського регіону, не враховуючи Японію, знизився на 4,1% – до найнижчого рівня з початку 2019 року. Японський фондовий індекс Nikkei впав на 5,3%.

Основний австралійський фондовий показник зменшився на 7,4%, а південнокорейський індекс Kospi – на 4,6%.

До теми: Скільки грошей втратили найбагатші люди світу через обвал на фондових ринках: статистика

У середу, 11 березня, Дональд Трамп офіційно заявив, що США тимчасово припиняє сполучення з Європою, окрім Великої Британії, на 30 днів. Рішення почне діяти з п’ятниці, 13 березня. За словами Трампа, на торгівлю це обмеження не вплине. Також президент США доручив Міністерству фінансів відтермінувати сплату податків для осіб, інфікованих коронавірусом.

Щодо ціни золота, то вона трохи знизилася від свого максимального рівня в понеділок, 9 березня, коли дорогоцінний метал торгувався вище 1700 доларів за унцію. Зараз вартість золота зменшилася на 0,5% і становить 1642,5 долара за унцію.

Дохідність 10-річних казначейських облігацій США знизилася на 8,7 базових пункти. Однак таке падіння несуттєве в порівнянні з результатами понеділка, 9 березня, коли дохідність опустилася відразу на 40 базових пунктів і досягла рекордно низького рівня.

Дохідність дворічних казначейських облігацій США зменшилася на 4 базових пункти.

Цікаво: Як коронавірус вплине на світову економіку та ринок акцій: три сценарії розвитку подій

Коронавірус – пандемія

До падіння фондових ринків призвело й визнання Всесвітньою організацією охорони здоров’я коронавірусу світовою пандемією. Після цього оголошення S&P 500 впав на 5,9%, а промисловий індекс Доу-Джонса – на 6,5%.

Російський рубль теж обвалився – до 73 рубля за долара та 82,4 рубля за євро.

Реакція інвесторів

Інвестори занепокоєні тим, як швидко поширюватимуться такі стримувальні заходи у світі. Адже зросла стурбованість щодо збільшення кількості випадків ураження новим коронавірусом.

У багатьох європейських країнах кількість хворих стрімко збільшується, як і в Італії. Здається, США йдуть цим же шляхом. Зараз виглядає реалістичним сценарій, коли впродовж 10 днів кількість хворих досягне 10 тисяч,
– зазначив Хірокадзу Кабея, головний стратег компанії Daiwa Securities.

Читайте також: Як компанії у США допомагатимуть працівникам, які перебувають у самоізоляції через коронавірус

Ймовірно, Федеральна резервна система США знизить облікову ставку щонайменше на 0,75 відсоткових пункти. Також існують великі шанси того, що американський регулятор вирішить зменшити цей показник до 1%. Про це буде відомо після засідань 17-18 березня.

Реакція учасників фінансових ринків демонструє, що попри заспокоєння з боку влади, їм варто уникати ризиків. Трамп оголосив жорсткі заходи щодо стримування поширення коронавірусу, проте курс валют і ціни на акції говорять самі за себе, що цього недостатньо, щоб знизити занепокоєння інвесторів. Зараз ми перебуваємо в дуже складній ситуації,
– стверджує Джунічі Ісіікава, старший стратег IG Securities у Токіо.

Що відомо про коронавірус? Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Станом на 9 березня 2020 року у світі зареєстровано 119 132 підтверджених випадків зараження, із них 4 284 – закінчилися смертю. Одужало вже 65 766 осіб. В Україні підтверджено один випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом.