Про це 24 Каналу сказав політолог-міжнародник Максим Ялі, зауваживши, що, якщо впадуть доходи Росії, їй бракуватиме коштів для підтримки економіки та соціальних зобов'язань.
Зверніть увагу На їхніх руках кров українців: Molfar назвав осіб, причетних до виробництва дронів-камікадзе
Іран витісняє Росію з нафтового ринку
Ялі нагадав, що у 2015 році тодішній президент США Барак Обама уклав з Іраном ядерну угоду, внаслідок чого були скасовані санкції. Тегеран тоді "залив" своєю нафтою світові ринки, зокрема, і традиційні для Росії, насамперед в Євросоюзі.
Це, пояснив він, призвело до значного зниження цін на світових ринках. Іранці тоді суттєво посунули Росію, зменшивши її надходження. Це був крок адміністрації Обами для послаблення потужності і фінансових надходжень до бюджету Росії з її ключового активу. Нині історія повторюється.
За його словами, Росія вже перегнала Іран за кількістю накладених санкцій. Тож Тегеран із задоволенням використовує таку можливість, адже ситуація в іранській економіці навіть критичніша, ніж у Росії. Адже Тегеран уже десятиліттями перебуває під санкціями. А ці дві країни об'єднує те, що їхній бюджет залежить насамперед від нафтових доходів.
Тому, як то кажуть, дружба дружбою, а нафта – окремо,
– сказав політолог-міжнародник.
На його думку, Росія це розуміла й не буде влаштовувати якихось скандалів через подібні дії Тегерану.
Як Іран витісняє Росію з нафтового ринку: дивіться відео
Головна мета – приборкати Росію
Політолог-міжнародник зауважив, що адміністрація Джо Байдена намагається використати той самий інструмент, який уже давав результат у 2015 році. Це правильний хід з боку адміністрації США, тому що нині Тегеран становить меншу загрозу, ніж Росія для світового порядку.
Мета №1 – приборкати саме Росію,
– наголосив Ялі.
Адже, зауважив він, якщо впадуть доходи Росії, у неї не вистачатиме коштів для підтримки економіки, соціальних зобов'язань. Нині ж уже є падіння рубля. Тобто всі санкції, хоч і не так, як нам бажалося, але все-таки працюють. І запас міцності російської економіки тане.
Він додав, що, коли Іран запустить на повну свої потужності, знову наводнить світовий ринок власною нафтою – це позначиться на цінах. І, звичайно, Путін стане більш зговірливий на перемовинах щодо припинення своєї військової агресії проти України.
Співпраця Росії з Іраном: останні новини
- У мережі з'являлися повідомлення, що Росія планує виробляти до 6 тисяч дронів на рік спільно з Іраном на секретному заводі. У ГУР відреагували на таку інформацію, наголосивши, що це радше анонс бажаного й такі плани можуть і не реалізуватися.
- Водночас останнім часом посилилася активність вантажних перевезень з Тегерана до Москви. Начальниця Обʼєднаного пресцентру сил оборони "Південь" України Наталія Гуменюк припустила, що можуть перевозити росіяни з Ірану.
- Тим часом між США та Іраном тривають непрямі переговори для зменшення напруги у світі та стримування тривалої ядерної кризи. Серед ключових питань припинення постачання іранських дронів до Росії.