Зрозуміло, що після цієї ситуації США звернуть більше своєї уваги на Близький Схід. Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що це пояснюється тим, що в Ізраїлі перебувають американські військові.
До теми Лідер ХАМАС, мільйонер і друг Кремля: хто такий Ісмаїл Ганія і як його вбивство вплине на регіон
Як це позначиться на допомозі Україні
США має певні домовленості з Ізраїлем, тому країна зобов'язана надавати допомогу й робитиме це надалі. З іншого боку, сумнівно, що Росія зможе якось скористатися загостренням конфлікту на Близькому Сході.
Будь-яка ескалація за участі Ірану одразу означає припинення будь-яких постачань, зокрема "Шахедів", яких потребує країна-агресорка. Можливо, Іран навіть почне вимагати зброю у Росії, якої в неї й так небагато.
Також не треба забувати про Європу. Насправді для європейців війна на Близькому Сході є значно дальшою, ніж російсько-українська. Тому наївні сподівання росіян, що якщо спалахне в іншому місці, то всі кинуться туди й забудуть про Україну, – не справдяться,
– наголосив політолог.
Ба більше, в багатьох європейських країнах, на жаль, є дуже специфічне ставлення до Ізраїлю. Озвучуються різні заяви про те, що Ізраїль нібито робить неправильно, "знущається" над палестинцями. Люди виходять на мітинги. Тому Європа може реагувати по-іншому, але про Україну вона точно не забуде.
Отже, нова війна, яка може спалахнути, звісно, не є чимось добрим. Але для України вона також не стане дуже великою катастрофою в сенсі надання допомоги. До того ж формат війни в Ізраїлі дещо відрізняється.
Останній фактор полягає в тому, що будь-яку війну Іран спершу має погодити зі своїм партнером. Ним є зовсім не Росія, а Китай, який не зацікавлений у великій глобальній війні,
– підкреслив Ігор Рейтерович.