Українець співпрацював із великою російською платформою, яка надає незаконні послуги оренди чужих телефонних номерів для створення фейкових акаунтів у соцмережах, месенджерах, відеохостингах та електронних гаманцях.
До теми В Україні остаточно заборонили "партію шарія"
Як чоловік працював на окупантів
Через спеціальний телеграм-канал він домовився з російською стороною про співпрацю та отримав докладні інструкції, як запустити роботу ботоферми. Йому дали програмне забезпечення, а технічне обладнання для функціонування ботоферми він придбав сам.
Експертиза встановила, що підозрюваний використовував сім-банки, які дають можливість "гарячої" заміни сім-карт та підміни міжнародних ідентифікаторів мобільного обладнання, відомих як IMEI, для приховування своєї діяльності та уникнення блокування оператором.
Наразі підтверджено використання 10,7 тисячі сім-карт одного з українських мобільних операторів. Окрім спотворення інформаційного простору, чоловік заборгував перед оператором. В результаті порушення маршрутизації міжнародного трафіку з використанням цих сім-карт оператору завдано матеріальну шкоду на майже 300 тисяч гривень.
Ботоферму викрили ще у 2021 році
Громадянину вже повідомили про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованих систем та мереж електрозв'язку, що призвело до витоку та підробки інформації, спотворення процесу обробки інформації, порушення встановленого порядку її маршрутизації, що заподіяло значну шкоду (частина 2 статті 361 ККУ).
У СБУ уточнили, що кіберфахівці спецслужби ліквідували цю ботоферму ще у 2021 році. Проте підозру її організатору повідомили лише зараз – після того, як слідчі зібрали вичерпну доказову базу.
До слова, нещодавно СБУ викрила жителя Умані, який збирав документи для генштабу росії. Завербували його ще у 2018 році – засуджений передавав секретні дані за гроші. У підсумку чоловік отримав 12 років в’язниці.
До теми – СБУ перехопила чергове скиглення окупантів: дивіться відео