Свою думку щодо цього висловила віцепрем'єрка з питань інтеграції в ЄС та НАТО Ольга Стефанішина. Вона виступила в ефірі одного з українських телеканалів.

До теми Заява США і Німеччини не вирішує питання безпеки України, – МЗС про "Північний потік-2"

Жодних перспектив та безпекових гарантій

Урядовиця звернула увагу на те, що угода між Берліном та Вашингтоном не передбачає ніяких гарантій для України. Мовляв, їх не отримали ні у згаданій заяві, ні поза нею. "Там мовиться, що Німеччина підтримуватиме ініціативу "Тримор'я". Україна й так намагається приєднатися до неї, вона і так існує. Тож ця підтримка мені не зрозуміла", – відзначила Стефанішина.

Українська віцепрем'єрка зауважила, що у документі також згадується про створення фонду зеленої трансформації. Однак, відповідні перемовини Україна веде вже тривалий час.

"Жодних нових ініціатив ця заява не передбачає. Натомість жодних перспектив та безпекових гарантій, зокрема – щодо членства в НАТО, ми не отримали", – підсумувала Стефанішина.

Що відомо про угоду між США та Німеччиною

  • Головні домовленості Сполучених Штатів Америки та Німеччини щодо "Північного потоку-2" стосуються збереження транзиту газу через Україну.
  • В угоді вказано: якщо Кремль спробує використовувати енергію як зброю або буде чинити інші агресивні дії проти України, Берлін допускає запровадження нових санкцій.
  • Ангела Меркель та Джо Байден домовилися знайти спосіб продовжити транзит російського газу через Україну після 2024 року на 10 років. Для цього призначать спеціального представника.
  • Також Вашингтон й Берлін працюватимуть над заохоченням використання відновлюваних джерел енергії. Для цього створять "зелений фонд", на який виділять 1 мільярд доларів.