На ім'я Джорджеску видано ордер на арешт. Політик у дописі у фейсбуці звинуватив владу у прагненні запобігти його новому висуванню на пост президента країни, передає 24 Канал із посиланням на місцеві ЗМІ.

Дивіться також Політична криза в Румунії: чому президент пішов у відставку та як це вплине на Україну

Що відомо про затримання Джорджеску

Цього ж дня відбулися обшуки у соратників Джорджеску, зокрема у керівника його охорони Гораціу Потра. Під час обшуків прокурори виявили у нього зброю, боєприпаси та щонайменше 900 тисяч євро у сейфі, захованому в підлозі.

Усіх фігурантів справи підозрюють у причетності до створення "фашистської організації" та надання неправдивих заяв щодо фінансування виборчої кампанії.

Нагадаємо, що слідчі вже розслідують фінансування виборчої кампанії Джорджеску. Він задекларував нульові витрати. Втім, кампанія, під час якої він виграв перший тур, свідчить про те, що в його рекламування були вкладені значні кошти.

Саме спосіб, у який Джорджеску агітував на президентських виборах 2024 року, став підставою для скасування виборів. Це рішення ухвалив Конституційний суд 6 грудня після того, як спецслужби Румунії надали докази, що Джорджеску отримав вигоду від масової підтримки у мережі TikTok через маніпуляції алгоритмами.

Зазначимо, що Келін Джорджеску зробив низку антиукраїнських заяв. Зокрема, він мріяв про поділ України. Він казав, що Північна Буковина має відійти до Румунії, а Львів – до Польщі.

Політик зазначав, що, буцімто, Україна – це "вигадана держава". За його словами, це "Українська Радянська Соціалістична Республіка". Президента Зеленського румун назвав "напівдиктатором". Втім, його скандальні висловлювання стосувалися не лише нашої країни. Якось він запевняв, що напої "Фанта" та "Пепсі" містять наночіпи, які контролюють людей. Також Джорджеску висловлював думку, що Захід поганий і треба відходити від його цінностей, подібно до Орбана.

До слова, нещодавно Клаус Йоганніс подав у відставку з посади президента Румунії. Він підкреслив, що його відставка пов'язана з небажанням допустити політичну кризу та невизначеність на міжнародній арені.