Про це 24 Каналу наголосив російський правозахисник Марк Фейгін. Північна Корея не зробить крок всупереч інтересам Китаю.

Дивіться також Попередження ядерної війни чи "удар під дих" Росії: для чого Байдену зустріч з Кім Чен Ином

Домовленості Росії та Північної Кореї

Росія потребує зброї і єдина країна, в якої можна її взяти, – Північна Корея. Там дійсно є величезні склади та триває виробництво, підкреслив Фейгін. Але не дивлячись на усі домовленості диктаторів двох країн, останнє слово буде за Китаєм.

Думаю, з ним Захід уже проводить перемовини, зважаючи на долю відповідальності Китаю, якщо почнуться поставки. А це заборонено, зважаючи на статус Росії як країни-агресорки. Має діяти ембарго на поставку подібного роду продукції,
– наголосив він.

Утім, правозахисник не відкидає ймовірності, що можуть все ж бути якісь дрібні поставки у вигляді снарядів чи патронів.

Зустріч Кім Чен Ина з Владіміром Путіним: дивитись відео

Північній Кореї вигідна співпраця з Москвою, адже вона потребує грошей. У неї проблеми з економікою та продовольством, а тому надходження за рахунок продажу зброї, яка була донедавна непопулярна, досить важливі.

Політика Кім Чен Ина: останні новини

  • У двох диктаторів власні інтереси та очікування від ймовірної зустрічі. Для Путіна і справді важлива зброя, а от корейський лідер можливо цікавиться передовими технологіями для супутників та атомних підводних човнів.
  • На початку серпня Кім Чен Ин закликав військове керівництво країни краще готуватися до війни та наростити виробництво зброї. Можливо, ця заява була зроблена на фоні традиційних військових навчань у Північній Кореї.
  • Наприкінці липня Північну Корею відвідав Сєргєй Шойгу. Кім Чен Ин провів йому екскурсію виробництвом і показав заборонену зброю.