Про це повідомила кореспондент 24 Каналу в прямому ефірі.

Верховна Рада ухвалила медичну реформу. За три дні розгляду поправок із закону вилучили багато норм, на яких наполягав уряд і комітет. Окрім цього, депутати розглянули законопроекти щодо скасування депутатської недоторканності. Парламентарі направили до Конституційного суду проект Закону про внесення змін до Конституції України авторства нардепа Юрія Левченка та Петра Порошенка.

Читайте також: Чому Верховна Рада розділилась у підтримці медичної реформи

Відмінність двох законопроектів полягає в тому, що президентський документ вступить в дію лише в 2020 році, а депутатський – з моменту його прийняття. Ірина Луценко, яка представляє Петра Порошенка у Верховній Раді, стверджує, що цей час необхідний, оскільки є передбачена процедура, яку слід дотриматись.

За словами Юрія Левченка, саме його документ повинен бути прийнятим, адже президент зманіпулював, прописавши рік в законопроекті, а не в тілі Конституції. Таким чином буде змога відтермінувати дату набрання чинності закону.

Законопроект 158 народних депутатів пропонує скасовувати депутатську недоторканність одразу після голосування за цей документ. Натомість президентський залишає правову прогалину, яка дозволяє відтерміновувати скасування недоторканності до безкінечності,
– зазначив нардеп Юрій Левченко.

Голова профільного комітету парламенту Руслан Князевич, ймовірно, підтримує законопроект Петра Порошенка, бо він нібито грамотніше викладений. Слова про відтермінування закону політик називає брехнею.

"В тому випадку, якщо Конституційний суд скаже, що законопроект відповідає 157 і 158 статтям Конституції, і не висловить жодних застережень, Верховна Рада зможе приступити до його розгляду в процесі попереднього схвалення. Якщо є позитивний висновок КСУ, надалі парламент не зможе вносити будь-яких змін в законопроект. Ви брешете, або свідомо вводите в оману суспільство і сесійну залу", – заявив голова комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич.