Загальний фон пропаганди залишається доволі бадьорим завдяки окупації нових територій після 24 лютого 2022 року. Про це в стрімі 24 Каналу розповів російський опозиційний політик Гаррі Каспаров.
Також цікаво Що зміниться у світовій політиці у 2023: 5 прогнозів, які важливі для України
Переломна точка у свідомості росіян
За словами співрозмовника, росіян успішно зазомбували на те, що Росія "зараз усіх розбомбить, знищить всю енергетичну інфраструктуру, а вся Європа замерзне".
Тому поки картинка не очевидна. Так, гульмують, не досягли надрезультатів. Але "зараз домобілізуємося та й десь прорвемося,
– розповідає Гаррі Каспаров.
Він також підкреслює, що саме український Крим є тою "скрєпою", на якій тримається російський міф. Мовляв, Путін перейшов до зовнішньої агресії проти України саме в той час, коли в нього закінчилися можливості втримувати цей міф всередині самої Росії.
"Крим – це "скрєпа". Щойно стане зрозуміло, що Крим втрачений або буде втрачений найближчим часом, то виникнуть питання. Будь-якому диктатору потрібен міф. Це форма правління, яка використовує міфологію для виправдання власних дій", – пояснює російський опозиціонер.
Тому він певен, що перехід до контрнаступу ЗСУ в бік Криму стане переломною точкою у свідомості більшості росіян.
Стрім з Гаррі Каспоровим – дивіться відео
Наслідки втрати Криму для Росії
Російський опозиціонер відзначає: історія Росії вже не раз демонструвала, що серйозні поразки завжди призводять до зрушення свідомості.
Українська перемога означає, що в Росію змушена буде повернутися розгромлена армія. Декілька сотень тисяч озброєних і злих людей, які вважають себе обманутими,
– підкреслює Гаррі Каспаров.
І це все відбуватиметься на фоні санкцій, які вже зараз опускають російську економіку на самісіньке дно. І це все разом, на думку співрозмовника, і буде необхідними "інгредієнтами" для революційного вибуху.
Як Росія виправдовує власні поразки
- Що найкраще Росії вдається на війні – так це філігранно пояснювати власні воєнні поразки. Це почалося ще з розгрому російської армії на Півночі України.
- Тоді Росія була змушена втікати з Київської, Чернігівської та Сумської областей. Тоді цей крок назвали "жестом доброї волі", що в підсумку стало одним з найпопулярніших мемів цієї війни.
- Так само пояснювали й втечу з острова Зміїного, а потоплення Москви назвали невдалим курінням, що теж стало мемом. Детальніше про російські пояснення власних поразок – читайте в нашому матеріалі.