Арахамія переконує, що для ухвалення недоторканності вдасться набрати 300 голосів, аби ухвалити закон у другому читанні, передає "РБК-Україна".
Зверніть увагу! Депутати скасували постанову минулої Ради, яка гальмувала зняття недоторканності
За його словами, ніхто не очікував такого швидкого зняття з депутатів недоторканності, як він прогнозує.
"Щодо "Європейської солідарності", я думаю, вони – просто в розпачі. Ніхто не чекав, що закон про депутатську недоторканність так швидко ухвалять у першому читанні. Я думаю, що 3 вересня ми можемо чекати, що депутати, включно зі мною, будуть просто звичайними людьми", – підкреслив політик.
Лідер фракції "Слуга народу" зауважив, що для ухвалення про зняття недоторканності потрібно буде мати 300 голосів, однак їхня політсила має лише 254.
"Можливо, якщо суд щодо Рудика ухвалить рішення у наш бік, буде 255", – додав Арахамія.
Що відомо про ситуацію з Рудиком? У ЦВК пояснили, чому нардепу не дали посвідчення
Щоправда, навіть з Рудиком "Слузі народу" для ухвалення закону потрібно буде ще 45 голосів. Їх вони планують добирати з інших політичних сил.
29 серпня вже на першому засіданні у IX скликанні Верховна Рада попередньо схвалила проект закону про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів. Документ підтримали усі депутатські фракції, окрім "Опозиційноъ платформи – За життя". Також "за" проголосували група "За майбутнє" та усі позафракційні депутати.
Відповідно до закону, далі документ мають відправити до Конституційного суду, який, зі свого, боку дає йому оцінку. Якщо оцінка буде негативною, до проекту закону вносять правки. Якщо ж позитивною, документ направляються до профільного комітету, який дає дозвіл на розгляд у парламенті. Лише після цього за проект закону Рада зможе проголосувати.
Що відомо про депутатську недоторканність? Це юридична гарантія, яка захищає окремих осіб, зокрема депутатів, від психологічний або фізичного впливу. В Україні депутатська недоторканність, фактично, є необмеженою, а самих парламентарів без погодження Ради не можна затримувати навіть на місці злочину.