Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він також зазначив, що така тактика була нами застосована, аби росіяни не могли відслідковувати маршрути постачання зброї та техніки.
Читайте також Будемо перекривати до 100 кілометрів фронту однією установкою: чим ефективна система NASAMS
За його словами, важливо зрозуміти, чому нам не надають ППО у такій кількості, як нам потрібно. Перше, що ми маємо знати – це поштучний товар, дуже точний та технологічний.
Виготовлення однієї системи займає тривалий час і немає масового виробництва. На якісні ППО існує черга із замовлень. З цього листа очікування потрібно змістити якусь країну, аби виготовити під запит України,
– каже Іван Ступак.
Фахівець також зазначає, що із отриманням ППО для України тривають перемовини, адже це на надто простий процес.
"Не варто забувати, що також працює й російське лоббі, яке по усіх своїх каналах говорить про те, що ми продаємо західну допомогу", – додає він.
Також, Ступак додає, що не варто відкидати й побоювання наших партнерів, зі всім цим потрібно працювати.
Іван Ступак про мобілізацію в росії та зброю від Заходу: дивіться відео
Системи ППО NASAMS:
- Norwegian Advanced Surface to Air Missile System – норвезька вдосконалена ракетна система земля – повітря. Це сучасна система протиповітряної оборони, що перебуває на озброєні окремих країн з 1998 року.
- Зенітний ракетний комплекс є спільною розробкою норвезької компанії Norwegian Kongsberg та американської Raytheon.
- Пускова установка NASAMS налічує 6 ракет AIM-120 AMRAAM та першу на Заході ракетну систему з локаторним наведенням. Ефективна дальність системи – до 30 кілометрів.
Раніше Президент України Володимир Зеленський подякував партнерам за передачу систем NASAMS. З цього зробили висновок, що перші такі системи вже в Україні.
Втім, потім речник глави держави Сергій Никифоров пояснив: наразі Україна отримала лише згоду на передачу новітніх систем ППО, але поки вона так і не відбулася.