Щодня через цю протоку проходить близько 20% світових поставок нафти, про це повідомляє The Wall Street Journal.

Останні новини: Голова уряду Іраку отримав усне попередження від Ірану про атаки на бази США

Ормузька протока відділяє Перську затоку від Індійського океану. Рішення про призупинення транзиту танкерів з нафтою ухвалив один з найбільших операторів танкерів компанія Bahri, що належить аравійському уряду.

Підставою для призупинення транзиту нафти стало загострення між Іраном та США, зокрема ракетний обстріл американських військових баз в Іраку.

Важливо! Іран атакував військову базу США Айн аль-Асад та базу коаліції біля міста Ербіль в Іраку 8 січня. Загинули 80 осіб, американців серед них попередньо немає. Стосунки між Іраном та США загострились через смерть Сулеймані. Його вбили 3 січня під час обстрілу аеропорту Багдада – це був наказ Трампа.

Конфлікт США та Ірану: останні новини

  • Відповідь лідерів Ірану була різкою – вони пообіцяли обов'язкову помсту. На церемонії поховання, яка зібрала в Ірані понад мільйон людей, вигукували "смерть америці". Там ж утворилася тиснява – загинуло кілька десятків осіб.
  • ЄС і НАТО вкрай стривожені ситуацією на Близькому Сході. Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, а також генсек НАТО Єнс Столтенберг засудили іранську ракетну атаку на військові бази з американськими військовими в Іраку.

Водночас Іран пригрозив США новими атаками, якщо з їхнього боку буде відповідь. Окрім того, обстріл баз в Іраку іранські лідери називають лише "ляпасом" і для уникнення подальшої ескалації закликають вивести американських військових зі всього регіону.