На Заході чути чимало нарікань, що український контрнаступ відбувається повільніше і складніше, ніж передбачалося. Президент Зеленський пояснив, чого не варто очікувати від наступальних дій України, і водночас – у чому полягає їх важливість.
Дивіться також Зеленський зізнався, чи не впадає у депресію через війну: як його рятують дружина й діти
Гірка свобода
Президент зауважив, що помиляються ті, хто вважає контрнаступ півторагодинним фільмом, який обов'язково матиме щасливий фінал. Український наступ може завершитися лише перемогою. Однак перемога – це не про щастя.
Глава держави зазначив, що говорити про щасливий кінець неможливо на тлі втрат, яких зазнає Україна. За кожен звільнений від ворога клаптик землі вона платитить найвищу ціну – життями своїх синів і дочок.
Тому фінал контрнаступу не щастя, а деокупація наших земель.
Війна в Україні – спільна
За словами Зеленського, союзники мають усвідомити, що Україна платить високу ціну не лише за власну свободу. Успішний контрнаступ і перемога – це гарантія безпеки для світу, зокрема країн Балтії. Це унеможливлення реалізації кремлівського зухвалого плану щодо відновлення Радянського Союзу.
Глава держави наголосив, що перемога можлива лише в єдності. Люди на Заході мають визнати, що ця війна спільна, за спільні цінності.
Ми платимо найвищу ціну, це правда. Я не хочу повторювати ці слова, усі знають ці слова. Але всі мають не тільки знати це. Люди на Заході мають це відчувати. І в них є вибір. Вони можуть відчути це, коли їхні родини будуть під справжньою загрозою. Чи вони цього хочуть? Справді хочуть спробувати? Я не рекомендую,
– сказав український лідер.
Зеленський про контрнаступ ЗСУ: останні новини
- Зеленський розповів про "заготовку", якою він завжди відповідає на питання партнерів і журналістів про темпи контрнаступу. Президент каже, що "він рухається швидше, ніж нові санкційні пакети".
- Також глава держави закликав союзників надати Україні зброю, яку вона потребує, а не ту, яка в них просто десь є.
- Коментуючи терміни завершення війни, Зеленський припустив, що вона може завершитися і в 2023 році. Усе залежатиме від успіхів України на полі бою та підтримки міжнародних партнерів. Водночас президент визнав, що розв'язаний Кремлем конфлікт може закінчитися не скоро. Український лідер підкреслив, що його команда має бути готова до довготривалого протистояння.