Усі ці скульптури - справа рук Клауса та Бірджит Хартманів. Подружжя мешкає на одному із островів поблизу Бремена. Хартмани, мабуть, єдині, хто й досі виготовляє корабельні обереги традиційним способом - вирізаючи їх із дерева.

"Коли ми починаємо працювати над проектом, то в першу чергу знайомимося із майбутніми власниками скульптури, намагаємося оглянути корабель та встановити певний духовний зв`язок із ним", - каже майстриня корабельних скульптур Бірджит Хартман.

Хартмани створили фігуру для чи не найвишуканішої яхти у світі - "Королівського цирюльника". Прототипом для скульптури стала донька власників судна.

"Світ - це наша галерея. Океан - він дає мені відчуття спокою, що у світі іще багато кораблів, які потребують фігури на носі", - каже майстер корабельних скульптур Клаус Хартман.

Прадід Клауса був затятим морським вовком та відомим колекціонером корабельних скульптур. Свою першу скульптуру сам Клаус вирізьбив у сімнадцять років. А згодом й зовсім покинув навчання у медичній школі, аби повністю зануритися у це мистецтво.

"Це завжди було в мені. Можливо, це генетичне. Або ж, я просто наслухався розповідей своєї бабусі. Проте, мені справді подобається те, що я роблю", - каже майстер корабельних скульптур Клаус Хартман.

Зрештою, із задоволенням Клаус отримав й доволі непоганий заробіток. Адже, великі кораблі стають дедалі популярнішими. А це означає, що попит на подібні скульптури з часом тільки зростатиме. Тому подружжя Хартманів не відмовляється від експериментів.

"Це наша місія - адаптувати традицію цього мистецтва до сучасного світу. Ми - діти ХХІ і мені хочеться творити скульптури для сучасніших кораблів із надійніших матеріалів, таких як сталь, до прикладу. А таке, безумовно, важко втілити у життя", - каже майстриня корабельних скульптур Бірджит Хартман.

Щоправда, Хартмани досі так і не продали жодного зі своїх сталевих творінь. Проте, це лише питання часу, певні майстри.