Це зумовлено "гучністю їхньої кримінальної справи", сказав Олександр Кольченко під час їхньої спільної із Олегом Сенцовим пресконференції у Києві 10 серпня.
Зверніть увагу: Треба вміти прощати, – Сенцов про Афанасьєва, який свідчив у його справі
"Але, щоб запобігти проблемам, співробітники намагались ставитись максимально коректно", – розповів він.
Кольченко також зазначив, що "все було по правилах – ні кроку вправо чи вліво". "Трохи особливе" ставлення та чіткість правил підтвердив і Олег Сенцов. Український режисер також зазначив, що проїхав багато різних місць – і там все дуже відрізняється.
Були місця сумні і більш сумні… До мене не застосовували ніякого фізичного впливу. Спроби психологічного тиску були, але в межах. Вони розуміли, що "цього краще не чіпати, він собі сидить спокійно і все",
– сказав Сенцов.
Він додав, що у російських СІЗО практично ніяк не виділяли з-поміж інших ув'язнених.
Олег Сенцов та Олександр Кольченко повернулись до України 7 вересня в міжах обміну полоненими з Росією у форматі "35 на 35". Разом з ними додому приїхали 24 полонені моряки та ще 9 звільнених в'язнів.
У чому Росія звинувачувала Сенцова та Кольченка?
Співробітники російських окупаційних силових структур затримали їх в Сімферополі 10 травня 2014 року, звинуватили у нібито підготовці терористичного акту.
У 2015 році Сенцова засудили до 20 років російської колонії суворого режиму, а Кольченку дали 10 років. У 2018 році Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити усіх політв'язнів Кремля.
В Україну повернулися 24 військовополонені моряки / Інфографіка 24 каналу