Адже позиція "Сімки" дуже серйозна. Про це повідомив в інтерв'ю депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс.

Варто прочитати Зупинити пандемію і захистити планету: лідери G7 визначили 6 пріоритетів для розвитку світу

Він відзначив, що на саміті ніхто не сказав, що їм бракує Володимира Путіна. Мовляв, був би він, то все було б інакше і розв'язали б усі міжнародні проблеми.

На мою думку, всі розуміють, що Путін не є частиною розв'язання проблеми. Він сам по собі є проблемою,
– наголосив Ауштрявічюс.

За його словами, Заходу і G7 треба думати, як сприймати такі проблеми і жити за своїм сценарієм, а не за сценарієм Кремля. Тому це – ще одна погана новина для Росії.

Росія асоціюватиметься з проблемами, – євродепутат

"Хотілося б, щоб Росія була конструктивним членом міжнародної спільноти і грала б сприятливу роль: і в регіональному, і в глобальному відношенні. Але наразі говорити про такий ризикований сценарій ми не зможемо", – сказав Ауштрявічюс.

"Сімка", як вважає євродепутат, і надалі працюватиме за своїм планом. Водночас Росія залишиться країною, яка асоціюватиметься тільки з проблемами.

Повне інтерв'ю з Пятрасом Ауштрявічюсом: дивіться відео

Коротко про саміт G7: що відомо

  • У Великій Британії 11 червня почався саміт "Великої сімки", де Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція, Італія, Канада та Японія обговорили низку важливих питань.
  • Окрім країн, які традиційно беруть участь у зустрічі, до саміту долучилися Австралія, Індія, Південна Корея і Південно-Африканська республіка.
  • Країни G7 звернулись до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, щоб той змінив курс політики у державі.