Як розповів глава МЗС Дмитро Кулеба, "Кримська платформа" – це насамперед політичний інструмент, мета якого — деокупація Криму. Вона працюватиме на трьох рівнях.

Важливо У Ялті з підписом Росії, – Зеленський спрогнозував останній саміт Кримської платформи

Три рівні "Кримської платформи"

Кримська платформа координуватиме свою політику і створюватиме нові ініціативи щодо окупованого півострова. Механізми її роботи залежатимуть від учасників і їхньої залученості.

  • Міжурядовий рівень

Тут відповідно, працюватимуть урядовці різних держав: від глав держав і урядів до міністрів закордонних справ, міністрів оборони, міністрів захисту довкілля та інших.

  • Міжпарламентський рівень

Тут буде налагоджена взаємодія парламентів різних країн, а також парламентських асамблей міжнародних організацій для створення політичного тиску, запровадження законодавчих ініціатив.

Наприклад, ухвалення таких речей, як акт про політику невизнання незаконної окупації Криму або про визнання геноциду кримських татар,
– розповів Кулеба.

Найважливіша місія буде покладена саме на український парламент. Оскільки українське законодавство має регулювати все, що пов'язано з її територією.

  • Експерти

Як зазначає глава МЗС, це ноу-хау і креативна ідея. Експерти займатимуться сфокусовано питаннями Криму, генеруватимуть аналітику та пропозиції, які парламентський та урядовий рівні зможуть втілювати в закони і політику.

Що відомо про Кримську платформу

  • Кримська платформа – це дипломатична ініціатива, що спрямована на деокупацію півострова Росією та повернення до складу України.
  • Це один зі способів координувати спільні зусилля у рамках міжнародного партнерства.
  • Створення Кримської платформи восени 2020 року анонсував Володимир Зеленський.
  • Кримська платформа діятиме на постійній основі. У Києві розташовуватиметься її офіційний офіс.