Кулеба зазначив, що початок розробки нових секторальних санкцій дозволить не втрачати час на них у випадку розгортання повномасштабної війни проти України.
Читайте також М'яка реакція партнерів України на російську "паспортизацію" Донбасу була помилкою, – Кулеба
Кулеба оцінив перспективу нових санкцій проти Росії
Моя мета в Брюсселі була сказати просту річ: колеги, почніть підготовку секторальних санкцій. Сам факт, коли російська розвідка донесе Путіну, що ви почали підготовку – вже матиме стримувальний ефект на Росію,
– зазначив міністр.
Та додав, що якщо все-таки розпочнеться війна, в ЄС повинен бути готовим миттєво застосувати санкції проти Росії. Водночас наразі нові обмеження проти Москви ніхто не впроваджуватиме.
Попередній досвід ЄС щодо введення секторальних санкцій
Глава МЗС додав, що на початку російської агресії проти України Євросоюз також не поспішав з введенням секторальних санкцій, але все кардинально змінилося після знищення рейсу MH17.
"До збиття MH17 європейці теж не хотіли чути про серйозні секторальні санкції. Але коли літак збили, то санкції було миттєво впроваджено", – пригадав Кулеба.
Та наголосив, що тепер часу не варто марнувати, готовим до агресії Росії слід бути завжди, адже невідомо, що у Путіна в голові.
Секторальні санкції проти Росії: основне
- Загалом секторальні економічні санкції є ефективним методом тиску. Адже вони обмежують доступ банків і компаній Росії до первинних і вторинних ринків капіталу в ЄС.
- Раніше Кулеба заявляв, що поточні санкції проти Росії є недостатньо ефективними, адже Москва знайшла методи для їхнього обходу.
- Крім того, глава МЗС назвав умови для введення нових секторальних санкцій проти Росії.