Про це 24 Каналу заявив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що поруч кордон з Росією та місто Валуйки. Він додав, що ворог може дуже швидко постачати на лінію фронту амуніцію. До слова, рішення перерозподілити війська ухвалили, аби розв'язати проблемні питання.
До теми "Основна мета – лівий берег річки Оскіл та Куп'янськ": чому росіяни змістили фокус з Авдіївки
Росіяни користуються цим, розгортаючи понад 50 тисяч своїх військ на цьому напрямку. Тому українським захисникам треба утримати лінію оборони. Там відбудували серйозні фортифікаційні укріплення та замінували територію.
Нині треба перерозподілити саме сили через зменшення кількості снарядів. Адже не вистачає. Практично уже можна сказати "снарядний голод". Деякі позиції навіть залишили через це,
– сказав Світан.
За словами полковника запасу ЗСУ, нині українські військові використовують мінімальну кількість снарядів. Військовий експерт зауважив, що частина позицій у напрямку Куп'янська та Куп'янська-Вузлового утримувалася саме завдяки артилерійському вогню.
Унаслідок браку снарядів треба перерозподіляти сили та, можливо, робити певні тактичні ходи. Усе для того, аби посилити лінію оборони саме на цьому напрямку.
Яка ситуація на Куп'янському напрямку
- Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський відвідав військові частини та підрозділи, які тримають оборону на Куп'янському напрямку. За його словами, там залишається напруженою оперативна обстановка. Окупанти продовжують штурми та постійно підтягують нові резерви. Тому на усіх ділянках фронту тривають запеклі бої.
- Як повідомили у Генштабі, протягом 3 лютого українські військові відбили 5 атак росіян на Куп'янському напрямку. Ворог намагався атакувати біля Синьківки та Іванівки на Харківщині.
- В Інституті вивчення війни 31 січня зазначали, що росіяни здатні досягнути "додаткових переваг на тактичному рівні" на Харківщині – поблизу Куп'янська. Однак аналітики переконані, що не мовиться про стратегічний успіх загарбників.