Так, на Суворовській площі в Москві на акцію під назвою "За збереження територіальної цілісності Росії. Проти передачі Курильських островів до складу Японії" зібралося близько 2000 осіб.

Читайте також: Кремль готує ще один "референдум" для легітимізації анексії Криму, – ЗМІ

На площі видно прапори "Лівого Фронту", КПРФ, "Партії Справи" та інші.

Росіяни тримають у руках плакати "Наші Курили не віддамо!", "Досить розпродавати Росію!", "Руки геть від Курил!", "Віддаємо Путіна замість Курил!".

До слова, у цьому мітингу взяв участь також один із колишніх очільників окупаційної адміністрації на Донбасі Ігор Гіркін.

Раніше 24 канал писав, що колишній ватажок проросійських бойовиків збирається влаштувати у Москві мітинг проти передачі Японії Курильських островів.

Своєю чергою, у Хабаровську на аналогічному мітингу зібралось близько 500 осіб.

"Курили наші! Геть путінську владу!" – так звучали гасла акції.


Мітинг у Хабаровську

Як заявили організатори мітингу, Курильські острови – "багаті місця для вилову риби, які нинішня влада хоче віддати Японії ні за що", передають "Сибір. Реалії".

Якщо влада побачить, що нас багато, вона прислухається і не зможе собі дозволити так просто роздавати наші землі,
– заявили мітингарі.


Мітинг у Хабаровську

У чому суть конфлікту Японії та Росії?Чотири острови Курильської гряди, а саме Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї, анексовані Радянським Союзом після Другої світової. Після війни вони були інкорпоровані до складу Південнокурильського району Сахалінської області. Японія не визнає російського суверенітету над островами і вважає їх своїми.
Курильські острови
Чотири найближчі до Японії острови країна намагається повернути

У 1956 році СРСР і Японія підписали декларацію про завершення бойових дій, однак мирний договір досі не підписаний. Після розпаду СРСР спір про приналежність островів спалахнув з новою силою. Вирішення суперечки в міжнародних судових інстанціях блокується Росією. Нещодавно вона розмістила на Курильських островах додаткову армійську дивізію, що обурило Японію.

14 листопада 2018 року на зустрічі лідерів Росії і Японії начебто домовилися повернутися до обговорення умов меморандуму 1956 року, за яким Москва начебто погоджувалася передати японській стороні два з чотирьох островів.

Про що мовилося у російсько-японській декларації 1956 року?Відповідно до того документу, СРСР і Японія заявляли про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової, а також про відновлення дипломатичних взаємин. Крім того, у декларації передбачалося, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шікотан та групу островів Хабомаі.

Зауважимо, що це стало б кроком на зустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. Відтоді, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено жодних мирних договорів.