Активісти планували поцікавитись у Тимошенко, коли вона відсторонить від посади голову Херсонської облради, члена "Батьківщини" Владислава Мангера. Його активісти та батько вбитої активістки Катерини Гандзюк підозрюють у причетності до організації нападу на неї.

Читайте також: У соцмережах "полюють" на поліцейських, які побили активістів у Києві

Перед цим правоохоронці затримали, за деякими даними, близько 10 активістів поблизу Контрактової площі, де відбувалася зустріч кандидатки у президенти з виборцями. Побратими затриманих кажуть, що ті мали з собою плакати із закресленими прізвищами колишнього предтсавника "Батьківщини" Владислава Мангера та з написами "Хто замовив Катю Гандзюк?" Правоохоронці, зі свого боку, переконують, що ці люди не змогли пояснити мету свого перебування на місці проведення акції та у них не було символіки, атрибутики, банерів, які б вказували на те, що вони прийшли на акцію щодо Гандзюк.

За словами активістів, їхніх побратимів без жодних пояснень і очевидних причин скрутили правоохоронці та забрали до райвідділу поліції. Згодом правоохоронці заявили, що у їхньому службовому авто затримані повикидали зеленку, а ще у них вилучили ножі, газові балончики та пістолет.

Згодом активістів усе ж відпустили, однак ті повернулися, аби забрати свої речі. У поліції кажуть, що під дверима відділення почалася штовханина, оскільки активісти стали стіною перед входом і проти правоохоронців застосували газові балончики. Відтак, останнім довелося застосувати силу. У результаті затримали, за даними ЗМІ, близько 40 осіб, хоча правоохоронці переконують, що 24 людини, а 3 поліцейських доправили до лікарні.

За словами свідків події, затримання були жорстокими: спецпризначенці забігли у райвідділок та почали всіх бити.

Ввечері обурені активісти прибули до будинку Аваков і вимагали відпустити затриманих. Активісти також палили фаєри та запускали феєрверки, проте до протестувальників так ніхто й не вийшов. Згодом активістів таки відпустили.

Мені подзвонив один товариш. "Це", – говорить – "свавілля. Чому поліція виводить з мітингу кандидата Х людей? Вони ж просто стоять і не нападають поки ні на кого". Обурюється. А те, що в кишенях у "тих, хто просто стоять" – порученців одного штабу проти іншого – фінка (фінський ніж) і кастет з петардою, газ "Черемха" і флакони з зеленкою серед збору тисячі людей – нічого?,
– став на захист поліції Аваков.

Зі слів міністра випливає, що він вважає акцію "Хто замовив Катю Гандзюк?" роботою штабу якогось із політиків.

"Штаби політиків!? Адже це ви, які називають себе чесними і прекрасними, посилаєте бойовиків один на одного, платите за це брудні гроші. (…) Це не політика, і не виборча компанія – це бл*дство", – написав голова МВС.

Читайте також: Голову Херсонської облради Мангера виключили з "Батьківщини" через справу Гандзюк