Про це заявив голова фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді Сергій Гусовський.

Напередодні прийняття київського бюджету міськрада зверталася до уряду і народних депутатів з проханням збільшити частку ПДФО з 40 % до 60%. Але в результаті Київрада проголосувала за бюджет, де всі розрахунки зроблені виходячи з 40%. Київ фактично зафіксував ставку в розмірі 40% ПДФО, і тепер у Верховної Ради розв’язані руки. Немає потреби йти назустріч Києву,
— зазначив депутат.

Сергій Гусовський наголосив, що правильнішим було б прийняти рішення, яке запропонувала фракція Самопомочі в Київраді під час розгляду міськбюджету — повторно звернутися до депутатів Верховної Ради з проханням перегляду відсотку ПДФО, що залишається в Києві.

"Цілком зрозуміло, що в Києві є, приміром, мости, колектори, які не потрібні в інших містах, селах чи селищах, тому наші витрати не співставні з ними. Але в парламенті є легенда, що Київ розкошує. Ми пропонували її розвінчати", — підкреслив Гусовський.

Депутат також зазначив, що, прийнявши бюджет, Київ добровільно відмовився від 20% ПДФО на користь держави. Втім, ціна питання була два дні, щоб дочекатися, коли ухвалять Держбюджет. Бюджет Києва можна було прийняти за основу і таким чином залишити простір для маневру.

Думаю, після прийняття Київрадою бюджету, де закладено 40% ПДФО, в уряді і парламенті сказали: от вам і дякуємо,
— відзначив депутат.

При цьому Сергій Гусовський нагадав: "ПДФО — одне з найбільших джерел надходжень до київського бюджету. Але кияни фактично віддають левову частку своїх податків до Держбюджету, частину з яких уряд повертає у вигляді субвенцій. Але вже в цього року Кабмін заборгував столиці 1,9 млрд. грн".