Скандал на Sotheby's: Бенксі показав, як встановив шредер у власну картину за мільйон фунтів

Графіті Бенксі "Дівчинка з кулькою" / Фото з відкритих джерел

Відомий і водночас таємничий художник Бенксі оприлюднив відео, на якому зафіксовано кадри встановлення шредеру у рамку картини "Дівчинка з кулькою".

Її 5 жовтня продали на аукціоні Sotheby's за 1 мільйон фунтів. Але тільки-но ведучий аукціону стукнув молотком і оголосив про продаж – картина почала сама себе шматувати на тоненькі смужечки.

Читайте також:  Скандальний Бенксі: для чого борцеві зі споживацтвом стільки грошей

Виявилось, що у картину, яку художник написав ще 12 років тому, було вмонтовано шредер. 

Кілька років тому я таємно вмонтував шредер в картину. На випадок, якщо її коли-небудь виставлять на аукціон,
– написав у титрах Бенксі.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. "The urge to destroy is also a creative urge" - Picasso

Допис, поширений Banksy (@banksy)

Відео не дає відповідь на запитання, як механізм увімкнувся саме після оголошення про продаж картини. Найпростіше – припустити, що сам Бенксі був присутнім у залі та дистанційно запустив шредер. 

Чи були задіяними у цій "афері" спіробітники аукціону – теж невідомо. Проте коментар голови відділення сучасного мистецтва аукціону Алекс Бранчік підводить до думки, що навряд. 

"Схоже, нас щойно відбенксіли", – сказав він. 

Зазначимо, що картина "Дівчинка з кулькою" – одна з найвідоміших робіт Бенксі. Її було написано у 2006 році аерозольними та акриловими фарбами у єдиному екземплярі. Спершу картину оцінювали в 250-400 тисяч доларів, але протягом аукціону її вартість сягнула позначки у 860 тисяч фунтів (з різними додатковими виплатами – 1 мільйон фунтів).

Хто такий Бенксі?Відомий вуличний художник, чиє справжнє ім'я не знає ніхто. Ймовірно, його звати Роберт або Робін Бенкс, і народився він в англійському місті Бристолі. 44-річний чоловік є відомим андерграундним художником графіті, політичним активістом і режисером.

Бенксі організував безліч виставок по всьому світі, а його скандальні графіті, які торкаються найрізноманітніших політичних і соціальних тем, стають об'єктами світового обговорення.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук